14 Ağustos 2017

Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampüsü düzenlenen törenle açıldı

Dumlupınar Mahallesi Afyonkarahisar Karayolu Bulvarı 69'uncu Sokak'ta yapımı tamamlanan ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete başlayacak olan Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampüsü'nün açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Törene Ak Parti Milletvekili İshak Gazel, Kütahya Emniyet Müdürü Hasan Çevik ile çok sayıda davetli katıldı.

Bahçeşehir Koleji Eğitim Öğretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Özge Aslan, 101'inci kampüslerini Kütahya'da açtıklarını söyledi. Bahçeşehir Kolej'inin eğitim vizyonunu, kalitesini Kütahya'ya taşımaktan büyük gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Dr.Özge Aslan şöyle konuştu:

"Bahçeşehir Kolejinde biz 21'inci yüzyıl becerilerini temel alarak öğrencilerimizi yaratıcı düşünen, eleştirel düşünen, araştıran, sorgulayan bireyler olarak yetiştiriyoruz ve bu vizyonla da öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlıyoruz. Çünkü biliyorsunuz ki; şu an mevcut olan mesleklerden bazıları bundan 10 yıl sonra olmayacak. Aynı şekilde bundan 10 yıl sonra şu an adını dahi duymadığımız meslekler ortaya çıkacak. Bu yüzden biz, Bahçeşehir Koleji olarak vizyonumuz, öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlamak. Geleceğin mesleklerinde öğrencilerin sahip olması gereken yeterlilikler nitelikler ne ise öğrencilerimizi ona hazırlıyoruz. Bahçeşehir Koleji'nde bilimin ışığında teknolojinin etkin kullanıcıları olmalarını istiyoruz. Bu doğrultuda eğitim veriyoruz. Bu bakımdan 5 yaşından itibaren tüm kampüslerimizde kodlama ve robotik dersi veriyoruz. Üst sınıflara çıktığında küçük yaşlardan kodlamayla başlayan dersimiz üst sınıflarda robotik dersi ile geliştirerek devam ediyoruz. Öğrencilerimiz robotik dersleri ile hem Türkiye'de, hem yurt dışında bizleri gururlandırıyor ve büyük başarılara imza atıyorlar."

ÇİFT DİPLOMA

Bahçeşehir Koleji olarak yabancı dil eğitimine de önem verdiklerini belirten Dr. Özge Aslan, şöyle devam etti:

"Öğrencilerimizi dünya ile çalışan, dünya ile yarışan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda akademik başarı bizim için olmazsa olmazlarımızdan ve 8'inci sınıftaki öğrencilerimizi TEOG sürecine, 12'nci sınıftaki öğrencilerimizi de YGS, LYS sürecine tam olarak hazırlıyoruz. Tabii ki son yıla kalmayıp önceki yıllardan başlayarak eğitim modelimizde öğrencilerimizi ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlıyoruz. Her öğrencinin hedefi, hayali Türkiye'de üniversite okumak olmadığından bazı öğrencilerimiz yurt dışında okumak üzerine hedeflerini koyuyorlar ve biz de bu yıl bir ilke imza atarak 100'üncü kampüsümüzü Kanada'da açtık. Öğrencilerimiz lise değişim programları kapsamında yurt dışına gidebilir, bir dönem, bir yıl ya da yaz kampları kapsamında Kanada'daki okulumuzda eğitim öğretim alabilirler. Hatta ben buradan bir müjdede vermek istiyorum. Öğrencilerimiz Kanada'daki kampüsümüze 10,11 ve 12'nci sınıf sonunda gittiklerinde orada, bazı dersleri tamamladıklarında hem Türkiye'den lise diploması alıyorlar, hem de Kanada'dan bir diploma alarak çift diploma sahibi oluyorlar. Bu nasıl bir avantaj sağlayacak öğrencilerimize? Eğer ki öğrenci, Kanada'da ya da Amerika'da okumak istiyor ise yurt dışından aldığı diploma, yurt dışındaki üniversitede, onlara büyük avantajlar sağlayacaktır. Biz Bahçeşehir Koleji olarak diyoruz ki; 'kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır ve bu yüzden Kütahya iline gelmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz."

'NİTELİKLİ BİR KURUM KAZANDIRDIK'

Bahçeşehir Kütahya Kampüsü Kurucusu Mustafa Aktaş da Kütahya'da 1993 yılından buyana özel eğitim kurumları işletmeciliği yaptığını belirtti. Aktaş şunları söyledi:

"Kütahya'da bir ulusal markayı, dünya okulu Bahçeşehir Koleji'ni Kütahya'ya kazandırmış bulunuyoruz. Kütahya'ya nitelikli bir kurum kazandırmış olduk. Okulumuz 36 derslik laboratuvar ve teknolojik dersliklerden ibaret. Bahçeşehir'in tamamen akademik programı uygulanmaktadır. Eğitim kadromuz da tamamen Bahçeşehir Koleji genel merkezi tarafından mülakatla alınmakta. Nitelikli bir eğitim kadrosu, nitelikli bir fiziki ortam ve yine nitelikli bir eğitim programlarımızla Kütahya'nın dünyaya açılan penceresi olacak Bahçeşehir Koleji inşallah."

Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Seda Sülün Kılınç da konuşmasında, "Bahçeşehir Koleji, bugün dünyada 9 üniversitesi olan, bugün bizimle birlikte 101'inci kampüsünü açan güzel bir marka. Dolayısıyla biz Bahçeşehir Koleji kampüsü olarak şu anda Kütahya'da ortalama 900 öğrenciyi barındıracak bir kapasitemiz var. Kalite bir eğitim hedefliyoruz" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampüsü kurdele kesilerek açıldı. Sonrasında ise davetliler, açılışı yapılan kampüsü gezdi.

&
 
 
 

Paylaşın