Eylül

 
 
24 Eylül 2018

Bahçeşehir Koleji Öğrencileri İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te Kendi Ürettikleri Ödüllü Robotlarıyla Yer Aldı

20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda yoğun katılımla gerçekleştirilen TEKNOFEST’te Bahçeşehir Koleji Robotik Takımı INTEGRA 3646 üyeleri, kendi yaptıkları ödüllü robotlarıyla yer aldı. Dünya Fizik Olimpiyatlarında ülkemizi başarıyla temsil eden Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden Yunus Emre Parmaksız, diğer arkadaşlarını temsilen ödülünü T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji üreten bir Türkiye hedefi ile birçok organizasyona ev sahipliği yaptı. 14 farklı kategoride teknoloji yarışmalarının düzenlendiği festivalde; World Drone Cup, Hackistanbul Siber Güvenlik Yarışması, geleceği şekillendirecek teknolojik girişimlerin kendilerini tanıttığı Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi, jet uçak, helikopter ve akrobasi gösterileri, konserler, dikey rüzgar tüneli, planetaryum ve paraşüt atlayışları, hava araçları sergisi ve simülasyon uygulamaları ​gibi onlarca farklı etkinlik gerçekleştirildi.

Havacılık, uzay ve teknolojiye ilgi duyan her yaştan binlerce katılımcının büyük ilgi gösterdiği TEKNOFEST İstanbul’a kendi yaptıkları ödüllü robotlarıyla katılan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nin ödüllü robotik takımı INTEGRA 3646 üyeleri, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül aldı ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ ve Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Tolga Yıldız’ın da katıldığı görüşmede Prof. Dr. Hasan Mandal, öğrencilerin robot çalışmalarını inceledi.

&
 
 
 

Paylaşın