Mayıs

 
 
23 Mayıs 2015

Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Enver Yücel Kampüsü açıldı

Bahçeşehir Koleji, yurdun her bölgesine kampüslerini açmaya devam ediyor. 2004 yılından itibaren Anadolu’ya açılmaya başlayan ve bugün Türkiye genelinde 60 kampüs, 110 okulu ile kaliteli eğitimin öncüsü olan Bahçeşehir Koleji’nin, Doğu Karadeniz'deki en büyük yatırımı olan "Bahçeşehir Koleji Enver Yücel Kampüsü" Ordu'da düzenlenen törenle açıldı. Düzenlenen açılış törenine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,  Milli Eğitim Eski Bakanı Nimet Baş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanılan açılış töreninde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, açtıkları okullarla hizmet için elinden geleni yapmaya gayret gösterdiğini söyledi. Gençlerin ufkunu açmanın kendisi için onur verici olduğunu ifade eden Yücel, "Bu topraklar üzerindeki insanlara hizmet etmek, yardımcı olabilmek özellikle de gençlerin ufkunu açabilmek benim için çok büyük bir onur adeta bir ibadet. Bu anlayışla çalışıyoruz ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. En önemli okullarımızdan bir tanesini bugün açıyoruz. Bu eserin yapılmasında emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Karadeniz sevinçten çırpınıyor, yamaçları bize âşık dolu gözlerle bakıyor. Eğitimde dünyanın birçok yerinde kampüsler kurup okullar açıyoruz ve yaptığımız bu eserle kabul görmeye başladı. Dünya ile yarışmak için kampüslerimizin sayısını da çoğaltıyoruz. Ben buranın bir çocuğuyum, burada eğitim, öğretim verilirken ben diyebilmeliyim ki; dünyanın en iyi okullarından birisi işte buradadır. Havaalanımızın açılması ile de dünyanın çeşitli insanlarını buraya getirmekte mümkün olacak. Ordu'da bugün açtığımız okulun adını ‘Enver Yücel Kampüsü’ koyduk bu okulun en iyi olması için dünyanın neresinde eğitimle ilgili bir yenilik görürsek bu okula getireceğiz. Okulumuz Ordu’muza – Giresun’umuza ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Bahçeşehir Koleji Enver Yücel Kampüsü açılış töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, eğitimin önemine vurgu yaptı. Eğitimin yalnızca eğitim olmadığını aktaran Kurtulmuş, "Eğitim yalnızca eğitim demek değildir. Eğitim sadece teknoloji üretmekten de ibaret değildir. Bu eğitim kurumlarında dünyayı bilen, teknoloji üretebilen, refah üretebilmesi için büyük gayret sarf edeceğiz. En güzel teknolojiyi en güzel bilimi üreteceğiz. Her millet kendi kökleri üzerinde yükselir. Bizler de kendi köklerimiz üzerinde yükselebilmesini başarabileceğiz. Burada yetişen çocuklarımız inşallah hem ülkemize hem de Karadeniz'e hem de insanlığa faydalı olacaklar" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kolejin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa katılan davetlilere bir kokteyl verildi. 

&
 
 
 

Paylaşın