18 Aralık 2018

Bahçeşehir Koleji, Sivas 4 Eylül Stadyumu'na İsim Sponsoru Oldu

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor ile Bahçeşehir Koleji, stadyum isim sponsorluğu konusunda 1,5 yıllığına anlaşmaya vardı. Demir Grup Sivasspor'un maçlarını oynadığı stadyumun ismini “Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu” olarak değiştiren protokol için imza töreni düzenlendi.

Stadyumda gerçekleştirilen imza törenine Sivas Valisi Salih Ayhan, Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş ve bazı futbolcular da katıldı. Törende konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, "Bahçeşehir Kolejinin bundan sonra da Sivasspor'a destekleri olacaktır. Dolayısıyla bu eğitim yönünün sportif ve sempatik tarafı ve bu da takdire şayandır. Sivaslıların ortak noktası olan Sivasspor'a, Bahçeşehir Kolejinin desteği, sponsorluk anlaşması çok güzel ve isabetli oldu. Karar veren ve destek verenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ise özellikle enflasyonla topyekûn mücadele edildiği bu dönemde Bahçeşehir Kolejine spora verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Bahçeşehir Kolejinin Türk sporuna desteklerinin devam ettiğini söyleyen Otyakmaz, "Burada söylemek istediğimiz önemli bir konu da Ziraat Türkiye Kupası finali stadımızda gerçekleşecek. Stadımızın da birtakım eksiklikleri söz konusu, bu iş birliğiyle birlikte Türkiye ve Sivas'a layık bir Ziraat Kupası finali oynatmayı düşünüyoruz. Burada da Bahçeşehir Kolejinin desteklerini bekliyoruz" dedi.

“İllerin Değerlerini Sahiplenmeye Çalışıyoruz”

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel de protokolün hayırlı olmasını dileyerek, Sivasspor'a destek için kente geldiklerini söyledi. Yücel, konuşmasına şöyle devam etti:

"Belki de bizi diğer kurumlardan ayıran en önemli özelliğimiz; spor ve sanatı eğitimin ayrılmaz parçaları olarak görmemiz. Hatta bunları birbirinin bileşeni olarak görüyoruz. Kampüs açtığımız illerin tüm değerlerini sahiplenmeye çalışıyoruz. Sivasspor da herkesin malumu, Sivas'ın en büyük değerlerinden biri. Bu anlamda da Sivasspor'u gerek sportif başarılarında olsun, gerek kurumsallaşma ve gerekse finansal anlamda olsun buralara kadar taşıyan başta başkanımız olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. Sivas'ta herkesin, her gencin, her kesimden kitlenin Sivasspor'u sahiplenmesini sağladı. Dolayısıyla da Sivasspor'u bizim de sahiplenmemizi sağladı. Karınca kararınca nasıl destek verebiliriz diye düşündük ve prosedürler tamamlanınca önümüzdeki aylardan itibaren Sivasspor 4 Eylül Stadyumu, Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu olarak hizmet vermeye devam edecek.”

Konuşmaların ardından protokol tarafından 'Yeni 4 Eylül'ün Stadyumu'nun ismini 'Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu' olarak değiştiren 1,5 yıllık sözleşme imzalandı.

&
 
 
 

Paylaşın