28 Ağustos 2017

Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü açıldı

Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen ve Teknoloji Lisesi kademeleriyle, 2017–2018 eğitim öğretim yılına hazır olan Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü için açılış töreni düzenlendi. 11 bin metrekarelik alanda kurulan Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü’nün açılış törenine Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Genel Müdür Yardımcısı Hale Güneş, Bahçeşehir Koleji Dragos Kampüsü Okul Müdürü Ayşenur Bilgicioğlu, Bahçeşehir Koleji Kurucu Temsilcileri Aziz Sonkaya, Hakan Öztürk, Cihangir Üreyener, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, çok sayıda eğitimci, veli ve öğrenci katıldı.

'GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ'

Açılış töreninde konuşan Trabzon kurucu temsilcisi Aziz Sonkaya Türkiye'de kaliteli eğitimde öncü olduklarını belirterek  "Çocuklarımızın gelecekte söz sahibi bireyler olması için Bahçeşehir Koleji'nde geleceğin eğitimini bugün uyguluyoruz. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi, STEM, Robotik ve Kodlama eğitimini çocuklarımızla buluşturuyoruz” dedi.


'50 YILDIR TÜRK EĞİTİMİNE HİZMET VERİYORUZ'

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ise Bahçeşehir Kolejinden mezun olan öğrencilerinin yurt dışında birçok seçkin üniversiteden kabul aldığını vurgulayarak şunları söyledi: " Trabzon kampüsümüz büyük bir heyecan duyduğum projedir. Kampüs içerisinde aynı zamanda Fen ve Teknoloji Lisesi de açıyoruz. Fen ve Teknoloji liselerimiz kurulalı 11 yıl oldu. Benim en büyük projem ve hayalim Bahçeşehir Fen ve Teknoloji lisesidir. Şu anda mezun vermeye başladı. Hatta üniversitelerden de mezun oldular. Öğrencilerimiz dünyanı güçlü eğitim kurumlarından kabul alıyorlar. Hem de burslu gidiyorlar. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları bu yıl 50'nci yılını kutlayacak. 50 yıldır Türkiye’de eğitimine hizmet veriyoruz." dedi.

'AVRUPA’NIN EN BÜYÜK EĞİTİM GURUBUYUZ'

Üniversitelerinin Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden biri olduğunu kaydeden Yücel şöyle devam etti: 

"Şu anda Türkiye’nin her bölgesinde 150 bine yakın öğrenciye hizmet veriyoruz. Üniversitemiz Türkiye’nin artık sayılı üniversitelerinden birisi oldu. Bahçeşehir Üniversitesi 30 bin öğrenci, bin 200 tane akademisyeniyle Türk eğitimine hizmet veriyor. Avrupa’nın en büyük eğitim grubuyuz. Sadece Türkiye'deki yatırımlarla yetinmedik, yetinemeyiz de. Mazimize baktığımızda bu topraklarda eğitim ve öğretim adına çok iyi işler yapıldı. Yaptığımız bu eğitim-öğretim faaliyetlerini bütün dünyaya açalım istiyoruz. Önümüzdeki yıl İngiltere’de de bir liseyi bünyemize katarak faaliyetlerimizi devam ettireceğiz. Türkiye'nin hizmetindeyiz. 50 yıldır çalışıyoruz. Hedefimiz muasır medeniyetler seviyesidir. Cumhuriyetimizin kurucusunun hedef gösterdiği yolda 50 yıldır gayret gösteriyoruz."

'EĞİTİM DÜNYANIN EN BÜYÜK SORUNU'

Eğitimsiz kalkınmanın mümkün olmadığını ve eğitime daha büyük yatırımların yapılması gerektiğinin altını çizen Yücel, Eğitim geleceğe yatırımdır. Eğitimsiz hiç bir toplumun kalkındığı söylenemez, gösterilemez. Bütün ülkelere bakın Japonya, Almanya’ya bakın temelinde kalkınmanın iyi ve kaliteli bir eğitim vardır. İyi ve güçlü bir Türkiye istiyorsak iyi ve düzgün bir eğitim yapmamız lazım. 4. sanayi devrimini yakalamalıyız. Tek çözüm: iyi eğitim" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdele keserek Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü’nün açılışını yaptı. Davetli ve konuklar daha sonra okuldaki sınıf, laboratuvar ve çalışma alanlarını da inceledi.

ÜST DÜZEY SOSYAL AKTİVİTE ALANLARI


Türkiye’nin önemli eğitim markalarından biri olan, eğitimde dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen ve yeni eğitim-öğretim döneminde kapılarını öğrencilerine açacak olan Bahçeşehir Koleji, kentte 4 ay gibi kısa sürede yapımı tamamlanan 52 derslikli kampüsünde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Teknoloji Lisesi kademeleri yer alacak. Akademik başarının yanı sıra öğrencilerin sosyal hayatlarının gelişmesi için de fiziksel alt yapılar sunan Trabzon Kampüsünde eğitim-öğretim gören öğrenciler çok amaçlı spor salonu, masa tenisi, havuz, kort ve konferans salonu gibi aktivite alanlarından da faydalanabilecek. Türkiye genelinde 48 ilde 101 kampüsü olan ve güçlenerek büyümeyi hedefleyen Bahçeşehir Koleji'nin tüm kampüslerinde disiplinler arasında ilişki kurarak öğrenmenin bütüncül bir yaklaşımı ile teorik olan bilgileri pratikte bir ürüne dönüştürmeyi amaçlayan STEM+A eğitim modeliyle de öğrencilerini, geleceğin sanayi devrimi olarak anılan Endüstri Devrimi 4.0'a da hazırlayacak.

&
 
 
 

Paylaşın