Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
14 Mart 2012

Bahçeşehir Koleji'nde "Pi" Günü

14 Mart Dünya Pi GünüçerçevesindeBahçeşehir Koleji Manavgatbu yıl ikincisi gerçekleştirilen”Pi Günü”etkinlikleri düzenledi. Bahçeşehir Koleji öğrencileri gün boyu yapılan etkinlikler çerçevesinde tüm dünya ile birlikte“World Math Day”14 Mart Dünya Pi Günü’nü kutladılar.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Pi günü etkinlikleri hava şartlarının olumsuz olması nedeniyle konferans salonunda yapıldı. Yapılan etkinliklere ve yarışmalara öğrencilerimizin ilgisi büyük oldu.

Pi hecesiyle başlayan kelime bulma yarışmasına 35 öğrencimiz katıldı. İki dakika içerisinde 37 kelime bulan8-A Sınıfı öğrencimizYasemen Gülsüm ÖNERbirinci oldu.πtasarım yarışmasında5-A Sınıfı öğrencimizEmine Cansu KÜLAHCIbirinci oldu. Okulumuz öğrencilerin tasarladıklarıπ’lerle süslendi.

Evde hazırlamış oldukları pastalarla“En Güzel π Pastası”yarışmasına katılan öğrencilerimiz büyük ilgiyle karşılandılar. Yarışmada6-A Sınıfı öğrencimizMustafa ÖZDEMİRbirinci oldu.

Matematik Bölüm Başkanı Yeliz ÇELİK“Bahçeşehir Koleji öğrencileri farkındalık yaratabilmenin sevinci ile bir Pi Günü’nü daha büyük bir coşku ile kutladılar. Matematik Dersi’ni yaşamla bütünleştirerek, yaşayarak ve keşfederek öğrenmenin mutluluğunu bir kez daha yaşadılar.” diye belirtti.

&
 
 
 

Paylaşın