Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
26 Mart 2012

Bahçeşehir Koleji’nde sportif etkinlikler hız kesmiyor!..

Bu kapsamda Bahçeşehir Koleji, Tekvando kuşak terfi sınavlarına ev sahipliği yaptı. Büyük beğeni toplayan terfi sınavlarına, katılımın da bir hayli yüksek olduğu gözlendi.

KÜLTÜREL VE SOSYAL ETKİNLİKLERİN SIK SIK YAPILDIĞI BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE BU KEZ TEKVANDO RÜZGARI ESTİ

    Tekvando Federasyonu talimatları doğrultusunda gözlemciliğini İl Temsilcisi Fatih Hillez'in yaptığı, komisyon başkanlığını milli takım antrenörü Hacı Özbilek'in üstlendiği, üyeliklerini milli hakem Cem Aytaç, Avrupa ikinciliği ve Dünya üçüncülüğü dereceleri olan Özlem Ulaş'ın yaptığı kuşak terfi sınavı, büyük çekişmeye sahne olurken, oldukça renkli görüntüler de yaşandı.

   Bahçeşehir Koleji Spor Salonu'nda gerçekleşen kuşak terfi sınavına sporcular ve konuk ziyaretçilerin  yanı  sıra  velilerin  ilgisi  görülmeye  değerdi. Teknik direktörlüğünü Hacı Özbilek'in, antrenörlüğünü Türkiye Şampiyonu ve Karadeniz oyunları birincisi Feyzan Bilgen'in yaptığı kuşak terfi sınavı çekişmeli geçti. Sporcuların hünerlerini başarıyla sergilediği Sınav sonrası görüşlerini dile getiren komisyon başkanı Hacı Özbilek, ‘Sınav oldukça başarılı geçti. Bu başarıda her türlü desteklerini esirgemeyen Bahçeşehir Koleji yönetimine ve ailelere teşekkür ediyorum. Bu sınavda başarılı olan sporcularımıza kısa bir süre sonra diplomalarını düzenleyeceğimiz törenle vereceğiz. Asıl hedefimiz ve çalışmalarımız, Mayıs ayında yapılacak olan ikinci dönem sınavının çok daha geniş katılımlı geçmesi yönünde. Bu doğrultuda gerek velilerimizin ve gerekse konuk olarak gelen sporseverlerin oldukça keyif alacağı çalışmalar hazırlıyoruz’ dedi.

  Bahçeşehir Kolejinde yapılan Tekvando Branşı 2012 yılı 1. Dönem Kuşak Terfi sınavında şu isimler başarı elde etti:

‘ARBİN KARHAN, YUSUF ARHAN SADIK, AJDAR ARİN YAKUT, MUSTAFA MARVAN TEMEL, MUSTAFA TANER BİLEK, ARMANÇ DORUK BİLGEN, ALİ KOÇ, KUMSAL BEYDEMİR, FURKAN YAŞAR, ENES ÜNEY, ROJHAD DARA GÜLEÇ, MEHMET BİRHAT KARAKUŞ, ALİ ARDA YILDIRIM, EMİR OZAN ÇELİK, ZEYNEP BEYZA GERGİN, FURKAN DOĞAN, ROBİN BERKE ALMASULU, ONUR İLKE SÖĞÜTÇÜ, BERAT AY, MİRZAL GÜRSOY, MUHAMMED YUSUF UTANGAÇ, YAŞAR SERVAN SARİHAN, HÜSEYİN GÜNÇİÇEK, KADİR EFE, ARDIL ÖNER, MEHMET EMİR YILMAZ, ABDULKADİR YARDIMEDEN, FATİH BAVER KORKMAZ, BAVER AYAZ, SÜREYYA GÖKTUĞ GÖKBULUT, EMRE İNCEOĞLU, ALTAN ATLI, IŞIL SU GİRGİN, ARDIL ÇAKIR, CAN TUNCAY KOYUNCU, ATA KARABULUT, DİLEK AZRA BALYEN, ZELAL GÜNYEL, NİSA HAVVA DEMİRHAN, BERZAH OZAN BAL’.

 Konuyla ilgili olarak görüşlerini dile getiren Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Müdürü Adnan Manay ise şunları söyledi:

‘Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde hayata hazırlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, eğitim dönemi boyunca sürüyor.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerimizi de sürdürüyoruz. Böylelikle çocuklarımızın her yönden azami seviyede gelişmelerini sağlayabilmeleri için zemin hazırlıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu tür etkinliklerimiz devam edece

&
 
 
 

Paylaşın