Ocak

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Ocak
 
 
10 Ocak 2012

Bahçeşehir Kolejleri, 2023’te Dünyanın En Büyük Eğitim Grubu Olacak!

Türkiye’nin 7 Bölgesinde 70’e yakın okulla faaliyet gösteren Bahçeşehir Kolejleri’nin Yönetim Zirvesi, bu yıl  5-8 Ocak tarihleri arasında Alanya Bahçeşehir Koleji ev sahipliğinde Alanya’da gerçekleşti.


Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürlük Yöneticileri ve tüm Bahçeşehir Kolejleri ilköğretim ve lise müdürlerinin bir araya geldiği Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Zirvesi’nde yeni yılda gerçekleştirilecek yeni projeler masaya yatırıldı, hedef ve hedeflere ulaşmada uygulanacak stratejilerle ilgili atölye çalışmaları yapıldı.


Zirve öncesi Okul Müdürleri, Antalya, Manavgat ve Alanya’daki Bahçeşehir Kolejlerini ziyaret ettiler ve  bilgi paylaşımlarında bulundular.
Zirvede Eğitim ve Öğretim’den sorumlu Bahçeşehir Kolejleri  Genel Müdürü Demet Köklü, konuşmasında 2012’de başlatacakları Öğretmen Yetiştirme Merkezi  projesi ile bilgi çağında dünyanın her yerinde öğretmenlik yapabilecek, dünyanın en iyi öğretmenlerini yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yatırım, Planlama ve Strateji’den sorumlu Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Behçet Yavuz ise yönetimde iletişimin önemine değinerek yeni dönemde Bahçeşehir Kolejleri’nde  “yönetişim” odaklı anlayışın benimseneceğini vurguladı.   Carlyle Grubu ile kurulan yeni ortaklıkla sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok farklı noktasında Bahçeşehir Kolejleri’nin açılacağını belirtti.  

Bahçeşehir Kolejleri CEO’su Servet Özkök  de konuşmasında  şirketlerin yaşam sürelerinin uzunluğunu, içinde bulunduğu döneme uyum sağlayarak, ilgili dönemin lideri olmasına ve hantallaşmadan kurumsallaşmasına bağlı olduğuna dikkat çekti. Yeni yapılanma ile birlikte Bahçeşehir Kolejleri’nin eğitim sektöründe yeniliklerin öncüsü olmayı sürdüreceğini ifade etti.
Program süresince yöneticiler, ayrıca  interaktif atölye çalışmalarına, Bowling Turnuvasına ve otel içi etkinliklere katılarak birlikte keyifli vakit geçirdiler.
Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Zirvesi Gala Yemeğinde konuşma yapan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Okul Müdürlerine seslenerek “Siz dünyada şu anda en iyi eğitim-öğretim yapan kurumların başında geliyorsunuz. Dünyada, her kıtada her ülkede görmediğim okul kalmadı. Okullarımızın standartlarını ve öğretmenlerimizin mükemmel eğitim öğretim verdiğini biliyorum.Sizden artık yöneticilik ya da idarecilik yapmanızı değil, proaktif çalışarak okullarınızın lideri olmanızı istiyorum” dedi.


Dünyanın en büyük yatırım fonlarından Carlyle Grubu ile yaptıkları ortaklıkla ilgili şöyle dedi: “Karşılıklı anlaşmada eğitim öğretim şartları bizim çizdiğimiz gibi olacaktır.Carlyle Grubu “Biz sizin büyüklüğünüze değil, sizin anlayışınıza,yaklaşımınıza ve know-how’ınıza yatırım yapıyoruz” demiştir. Carlyle Grubu ülkemizin gelecekteki potansiyeline,  bizim liderliğimize yatırım yapmıştır. 2012 yılında dünyanın kriz ile uğraştığı dönemde, dünyanın en büyük grubu Türkiye’ye eğitim yatırımı yapmış ve bizi tercih etmiştir.  En büyük hedefim Cumhuriyet’in 100.yıl dönümü olan 2023’de dünyanın en büyük eğitim grubu olmaktır.”


Alanya Bahçeşehir Koleji ev sahiplendiğinde gerçekleşen zirveye katılan  tüm yönetici ve okul müdürlerine  Alanya Bahçeşehir Koleji tarafından sosyal sorumluluk bilinci ile özel hediyeler seçildi.


Bahçeşehir Kolejleri yöneticilerine Alanya'da geçmişi bin beş yüz yıl öncesine dayanan ve bir dönem unutulan ipek böcekçiliği ve ipekli dokuma, günümüzde yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleri tarafından yeniden hayata geçirilmesi hedeflenen ve Alanyalı kadınlar tarafından dokunan bir ipek şal ve Alanya cezaevinde bulunan mahkumlar tarafından cezaevi bahçesinde yetiştirilen ve yaklaşık 6 ay süresince kurutulan, mahkumların toplum tarafından tekrar kabul edilme umudu ve özlemi ile günlerce süren çalışmalarla dekoratif bir hale getirdikleri su kabakları hediye edildi.

&
 
 
 

Paylaşın