Haziran

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Haziran
 
 
05 Haziran 2012

Bahçeşehir Kolejleri Anaokulları müziğin sihirli dünyasında yeteneklerini keşfe çıkarak içlerindeki cevheri keşfettiler!

Bahçeşehir Kolejleri Anaokulları her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Yıl Sonu Müzik Şölenlerine bu yıl “Müzik Kaşifleri” adıyla ünlü çocuk şarkıları yaratıcısı Banu Kanıbelli’nin katılımıyla 27 Mayıs 2012 tarihinde M.K.M Atilla İlhan sahnesinde izleyiciler ile buluştu.

Eğitimde en önemli şeyin yaratıcılığı ortaya çıkarmak olduğunu savunan Bahçeşehir Kolejleri yenilikçi ve araştırmacı yaklaşımıyla her çocukta var olan yaratıcı potansiyeli ortaya çıkaracak etkililiği sayısız araştırma ile kanıtlanmış birçok yöntemi kullanarak gerçekleştiriyor.

Bu yıl, dünyanın kabul ettiği müzik yöntemleri Dalcroze, Orff, Kodaly ve Suzuki kullanarak hazırladıkları gösteride ortak yönleri çocukta kazandırılmak istenen davranışları, müziğin öğelerini, hissettirmeden, oyunlaştırarak kazandırması, müzisyen değil, müziği seven bireyler yetiştirmeyi hedeflemesi, müziksel becerilerin yanı sıra algı, dikkat, bellek, hayal gücü, özgüven gibi zihinsel becerileri geliştirmesi, sosyal iletişim becerilerini kazandırması ve en önemlisi de yaratıcılığı geliştirilmesi hedeflendi.

Büyük beğeniyle izlenen Bahçeşehir Kolejleri Anaokulları seyirciler tarafından büyük alkış aldı.

&
 
 
 

Paylaşın