Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
16 Mart 2012

Bahçeşehir Kolejleri Batman’da açılıyor!

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Bahçeşehir Kolejleri, 2012-2013 eğitim öğretim yılında Batman’da açılıyor. İlk etapta anaokulu ve ilköğretim bölümlerinin hizmete gireceği okul, 2 yıl sonra Güneydoğu’nun en büyük eğitim kampüsüne taşınacak!

15 Mart Perşembe günü Kültür Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, “Bahçeşehir Kolejleri olarak Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yön verecek bilim insanlarını, liderlerini ve sanatçılarını yetiştirmek için yola çıktık. Bu amaçla Türk eğitimine yatırım yapıyor, eğitim kalitemizi ülke geneline yaymak için çalışıyoruz. 24. okulumuzu Batman’da açıyoruz. Bu yıl 65 milyon dolarlık yatırımla sene boyunca 7 okul daha açacağız.” dedi.

Türkiye’de özel öğretimi geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve eğitiminin kalitesini yurt geneline yaymak amacıyla ülke çapında okullar açan Bahçeşehir Kolejleri, eğitim-öğretime bakış açısı ve 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete girecek Batman Bahçeşehir Koleji’ni anlatmak üzere 15 Mart Perşembe günü Kültür Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonundabir tanıtım toplantısı düzenledi.

Batman halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Batman Valisi Ahmet Turhan, Belediye Başkanı Serhat Temel, İl Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa , Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan, Başsavcı Muhammed Emre Ejder olmak üzere çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, konuşmasında “Kaliteli eğitime ulaşmak, Türkiye’de her çocuğumuzun hakkıdır. Bu inançla ve sosyal sorumluluk bilinciyle son yıllarda Türkiye’nin gelişmekte olan güneydoğu ve doğu bölgelerindeki eğitim yatırımlarına hız verdik. Gaziantep, Diyarbakır ve Van’dan sonra şimdi de Batman’a Güneydoğu Bölgesi’nin en büyük eğitim kampüsünü yapıyoruz. Çünkü Türkiye’nin geleceği olan çocuklara ve eğitimin gücüne inanıyoruz. Yeni kampüs için toplam 17 milyon 500 bin TL’lik bir yatırım yapacağız, toplamda 300 kişi istihdam edeceğiz. İlk iki yıl 500 öğrenciye, yeni kampüsümüzde ise 1250 öğrenciye dünya standartlarında eğitim öğretim hizmeti vereceğiz.”dedi.

Enver Yücel, konuşmasında Batman’ın Raman dağında 60 yıldır petrol üretildiğini ancak bu zenginliğin şehrin kalkınması için yeterli olmadığını, kültürel ve eğitim alanında Batman’ın hakettiği yerde olmadığını söyledi.Enver Yücel, konuşmasında “Batman’da kaç petrol mühendisi yetişti? Bunu tartışmalı.İsterdim ki Batman’da da Texas’ta olduğu gibi birçok petrol mühendisleri yetişsin.Kalkınma istiyorsak öncelikle eğitimi daha iyi düzeye getirmek zorundayız” dedi.

Batman Valisi Ahmet Turhan’da konuşmasında Bahçeşehir Koleji’nin Batman’ı marka bir eğitim yuvası haline getireceğini söyledi.Turhan, “ Bahçeşehir Koleji’nin Batman’a gelmesi çok önemli.Bu yörede vatandaş, hep kan ve gözyaşıyla iç içe oldu. Bu sorunun çözümünün eğitimle aşılabileceğine inananlardanım.Bahçeşehir Koleji, Batman’la eğitimde sıçrama olacak.”dedi.

Batman Bahçeşehir Koleji Kurucu Temsilcisi Turgut Önal,eğitimde lider bir marka olan Bahçeşehir Kolejlerini Batman’da açılacak olmasından gurur duyduklarını, dünya standartlarında eğitim hizmeti veren Bahçeşehir Kolejlerinin Batman’daki eğitim kalitesini çok yükseklere çıkaracağını söyledi .

Turgut Önal konuşmasında “Şu anda GAP mahallesinde 4500 metrekare kapalı, 1500 metrekare açık alanda Uğur Dershanesi olarak hizmet veren eğitim kurumumuz, yeniden restore edilerek 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren Batman Bahçeşehir Koleji olarak hizmet vermeye başlayacak. Anaokulu bölümünde bilimsel aktivite merkezi, dil ve bilgisayar sınıfları, Sportif ve Beceri Koordinasyon Merkezi, kukla ve hobi köşeleri odası yer alacak. İlköğretim bölümünde ise Kişiye Özgü Öğretim Modeline göre dizayn edilen 80 metrekarelik sınıflar, smart class bilgisayar laboratuvarı, matematik laboratuarı, fen ve teknoloji laboratuarı, satranç dersliği ,müzik dersliği, görsel sanatlar atölyesi, kütüphane, jimnastik salonu, yemekhane, 200 kişilik konferans salonu, sosyal amfi ve revir bulunacak.

Eğitim öğretime başladıktan 2 yıl sonra da Güneydoğunun en büyük eğitim yatırımı olacak yeni kampüsümüze taşınmayı planlıyoruz. Demirköyü mevkinde yer alacak yeni kampüsümüz, 32.520 m2 lik bir alana kurulu olacak. Kampüsümüz; ana okulu, ilköğretim okulu, lise , 200 öğrenci kapasiteli dil okulu, kapalı spor salonu, 2 kapalı, 1 açık yüzme havuzu, fitness center, cafe restorant, 2 tenis kortu, basketbol , voleybol sahası, çim saha, 750 kişilik açık amfi tiyatro, 320 kişilik kapalı tiyatro salonu, 1000 metrekare alana kurulacak bilim müzesi, lojman ve hobi bahçeleri ile dev bir eğitim ve yaşam merkezi olacak.

Turgut Önal, Batman’da da Kişiye Özgü Öğretim Modelinin kullanılacağını söyledi ve şöyle dedi: “Biz, Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin içindeki cevheri açığa çıkartıyoruz. Bizim için sadece sınav başarısı yetmez. Bu yüzden erken çocukluk çağından itibaren onları yetenekleri ve eğilimlerine göre yönlendirerek hayata hazırlıyoruz. Kişiye Özgü Öğretim Modelimiz de bu yaklaşımımızı yansıtıyor. Program doğrultusunda, öğrencilerin eğitim programı, öğretmenler ve aileler ile birlikte planlanıyor ve çocuklar öğrenme stillerine göre gruplandırılarak dersler işleniyor” dedi.

&
 
 
 

Paylaşın