Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
29 Şubat 2012

Bahçeşehir Kolejleri, Kayseri’de!

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Enver Yücel ve Eras Koleji Kurucusu Mustafa Eraslan arasında   imzalanan sözleşmeyle 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Eras Koleji, Bahçeşehir Koleji Kayseri olarak  eğitim hizmeti verecek.

Türkiye’nin iyi ve kaliteli eğitim ve öğretim olmadan bir yere gelemeyeceğini söyleyen Yücel, “Fındık, fıstık satarak kalkınamayız. Kalkınmanın ve zenginleşmenin yolu çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği yaratarak onlara dünya standartlarında bir eğitim sağlamaktır” diye konuştu. Enver Yücel yaptığı konuşmada sundukları kaliteli eğitim hizmeti anlayışıyla Kayseri’deki eğitimin seviyesini daha da yükselteceklerini söyledi.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejli öğrencilerin başarısıyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yön verecek bilim insanlarını ve liderlerini yetiştirmek için yola çıktık ve bu süreçte gördük ki öğrencilerimiz, bilimde, sanatta, felsefede ve sosyal sorumluluk projelerinde büyük başarılara imza attılar. Dünya Robotik Şampiyonası’nda DÜNYA ŞAMPİYONU oldular, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Milli Takımına girdiler, Uluslararası madalyalar aldılar, yeni buluşlar yaptılar ve patent başvurusunda bulundular. Öğrencilerimizin çoğu daha LYS’ye girmeden MIT ve British Columbia gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinden toplamda 1.2 milyon dolarlık kabul aldılar. Bunun yanı sıra YGS ve LYS’de aldıkları üstün derecelerle de bizleri gururlandırdılar. 

Bahçeşehir Koleji kurumsallaşmış yapısıyla tüm açılan ve açılacak  okullarda aynı kalitede hizmet vermeyi  garanti ediyor. Okulların fiziki koşullarından, verilecek eğitim ve öğretim müfredatına kadar   tüm hizmetler aynı standartlarda sunulacak.

ABD’nin en büyük yatırım fonlarından biri olan Carlyle Group ile yatırım ortaklığı yapan Türkiye’nin doğusundan batısına 7 bölgesinde 20 okul kampüsünde anaokulu, ilköğretim ve lise olmak üzere toplam  70 okul  ile aynı standartlarda kaliteli eğitim hizmeti veren Bahçeşehir Kolejleri, 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Kayseri ile birlikte Ankara, İzmir, Tokat, Batman ve Mardin gibi yeni illeri de ekleyerek yoluna devam edecek. Bu amaçla üç yıl içinde Carlyle Group yatırım ortaklığında Türkiye’de eğitime 300 milyon dolar yatırım yapma kararı alındı. Bahçeşehir Kolejleri, önümüzde 3 yıl içinde Türkiye’deki okul sayısını 70’den 150’ye çıkarmayı,  ABD’de ve Avrupa’da da okul yatırımları yapmayı hedefliyor.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları bünyesinde 43 yıldır Türkiye genelinde 200 şubesi ile hizmet veren Uğur Dershaneleri, Türkiye’nin 7 bölgesinde 70 okul ile hizmet veren Bahçeşehir Kolejleri, Türkiye’deki ilk ve tek Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, Çocuk Bilim Müzeleri, Türkiye’nin en saygın vakıf üniversitelerinden Bahçeşehir Üniversitesi, Amerika’da hizmet veren Fulbright Koleji Dil Okulu ve Bahçeşehir  Uğur Yayınları yer alıyor.

&
 
 
 

Paylaşın