Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
19 Mart 2012

Bahçeşehir Kolejleri Mardin’de açılıyor!

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Bahçeşehir Kolejleri, 2012-2013 eğitim öğretim yılında Mardin’de açılıyor. İlk etapta anaokulu ve ilköğretim bölümlerinin hizmete gireceği okul, daha sonra lise bölümünün de eklenmesiyle toplam 1100 öğrenciye hizmet verecek.

17 Mart Cumartesi günü Mardin Hilton Oteli’nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, “Bahçeşehir Kolejleri olarak Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yön verecek bilim insanlarını, liderlerini ve sanatçılarını yetiştirmek için yola çıktık. Bu amaçla Türk eğitimine yatırım yapıyor, eğitim kalitemizi ülke geneline yaymak için çalışıyoruz. 25. okulumuzu Mardin’de açıyoruz. Bu yıl 65 milyon dolarlık yatırımla sene boyunca 7 okul daha açacağız.” dedi.

Türkiye’de özel öğretimi geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve eğitiminin kalitesini yurt geneline yaymak amacıyla ülke çapında okullar açan Bahçeşehir Kolejleri, eğitim-öğretime bakış açısı ve 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete girecek Mardin Bahçeşehir Koleji’ni anlatmak üzere 17 Mart Cumartesi günü Mardin Hilton Oteli’nde bir tanıtım toplantısı düzenledi.

Mardin halkının ve protokolünün yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Mardin Bahçeşehir Koleji Kurucu Temsilcisi Zeki Esen, Bahçeşehir Kolejleri CEO’su Hakan Koçoğlu ve Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Behçet Yavuz katıldı.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, konuşmasında “Kaliteli eğitime ulaşmak, Türkiye’de her çocuğumuzun hakkıdır. Bu inançla ve sosyal sorumluluk bilinciyle son yıllarda Türkiye’nin gelişmekte olan güneydoğu ve doğu bölgelerindeki eğitim yatırımlarına hız verdik. Gaziantep, Diyarbakır ve Van’dan sonra şimdi de Mardin’e Bahçeşehir Kolejleri’ni açmaktan dolayı çok mutluyuz. Çünkü Türkiye’nin geleceği olan çocuklara ve eğitimin gücüne inanıyoruz. Mardin’deki okul kampüsümüz için toplam 8 milyon USD’lik bir yatırım yapacağız, toplamda 150 kişiyi istihdam edeceğiz. İlk yıl 600 öğrenciye, lise bölümünün de açılmasıyla toplam 1100 öğrenciye dünya standartlarında eğitim öğretim hizmeti vereceğiz.”dedi.

Bahçeşehir Kolejleri’nin ABD’nin en büyük yatırım fonlarından biri olan Carlyle Group ile yatırım ortaklığı bulunduğunu söyleyen Enver Yücel, “Türkiye'nin eğitim sektöründe dünya standartlarına ulaşması için çalışıyoruz. 2015 yılında toplam 150 okulda 90 bin öğrenciye eğitim vermeyi; 2023’te de dünyanın en büyük, başarılı ve saygın eğitim kurumlarından biri olarak 3 kıtada 350 okulda, 250 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Bu yıl toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım yapacaklarını belirten Yücel, “Bu sene 7 yeni okul açacağız. İstihdam sağlayacağımız akademik ve idari personel sayısı 1400 kişiye ulaşacak. 4.000 yeni öğrenciyle birlikte toplamda 15 bin öğrenciye hizmet vereceğiz” dedi .

Mardin Bahçeşehir Koleji Kurucu Temsilcisi Zeki Esen, eğitimde lider bir marka olan Bahçeşehir Kolejlerini Diyarbakır’dan sonra Mardin’de de açılacak olmasından gurur duyduklarını, dünya standartlarında eğitim hizmeti veren Bahçeşehir Kolejlerinin Mardin’deki eğitim kalitesini çok yükseklere çıkaracağını söyledi .

Zeki Esen konuşmasında “ Kızıltepe yolu, 11.km’de Havaalanı yanında 10.840 metrekare alan üzerine inşa edilecek kampüsün ilk yıl anaokulu ve ilköğretim, daha sonraki yıllarda ise lise bölümünü açacağız. Kampüsümüzün ilköğretim ve lise bölümlerinde fen, bilgisayar, matematik, fizik, kimya laboratuarları, resim-müzik atölyeleri, kütüphane, sosyal amfi, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu ve yemekhanesi yer alacak. Anaokulu bölümünde ise bilimsel aktivite merkezi, dil ve bilgisayar sınıfları, Sportif ve Beceri Koordinasyon Merkezi, kukla ve hobi köşeleri odası, Midilli At Binicilik alanı ve Mini Hayvanat Bahçesi bulunacak.

Zeki Esen, Mardin’de de Kişiye Özgü Öğretim Modelinin kullanılacağını söyledi ve şöyle dedi: “Biz, Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin içindeki cevheri açığa çıkartıyoruz. Bizim için sadece sınav başarısı yetmez. Bu yüzden erken çocukluk çağından itibaren onları yetenekleri ve eğilimlerine göre yönlendirerek hayata hazırlıyoruz. Kişiye Özgü Öğretim Modelimiz de bu yaklaşımımızı yansıtıyor. Program doğrultusunda, öğrencilerin eğitim programı, öğretmenler ve aileler ile birlikte planlanıyor ve çocuklar öğrenme stillerine göre gruplandırılarak dersler işleniyor” dedi.

&
 
 
 

Paylaşın