Ocak

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Ocak
 
 
05 Ocak 2012

Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Zirvesi Alanya'da Gerçekleşti

Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürlük Yöneticileri ve tüm Bahçeşehir Kolejleri Müdürlerinin bir araya geldiği Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Zirvesi Alanya’da gerçekleşti. Zirvede, gerçekleştirilecek yeni projeler üzerine yapılan değerlendirmelerin yanında, hedef ve hedeflere ulaşmada uygulanacak stratejilerle ilgili atölye çalışmaları da yapıldı. Yapılan Konuşmalarda, Eğitim ve Öğretim’den sorumlu Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Demet Köklü; 2012’de başlatacakları Öğretmen Yetiştirme Merkezi Projesi ile dünyanın her yerinde öğretmenlik yapabilecek öğretmenler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Yatırım, Planlama ve Strateji’den sorumlu Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Behçet Yavuz ise yönetimde iletişimin önemine değinerek yeni dönemde Bahçeşehir Kolejleri’nde “yönetişim” odaklı anlayışın benimseneceğini vurguladı. Yavuz; Carlyle Grubu ile kurulan yeni ortaklıkla sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok farklı noktasında Bahçeşehir Kolejleri’nin açılacağını belirtti. Bahçeşehir Kolejleri CEO’su Servet Özkök de konuşmasında; şirketlerin yaşam sürelerinin uzunluğunun, içinde bulunduğu döneme uyum sağlayarak, ilgili dönemin lideri olmasına ve hantallaşmadan kurumsallaşmasına bağlı olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, yeni yapılanma ile birlikte Bahçeşehir Kolejleri’nin sektördeki yeniliklerin öncüsü olmayı sürdüreceğini ifade etti. Program süresince yöneticiler, çalışmalarının yanında Bowling Turnuvasına ve otel içinde düzenlenen etkinliklere katılarak keyifli vakit geçirdiler.

Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Zirvesi Gala Yemeğinde konuşma yapan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel Okul Müdürlerine seslenerek;“Siz şu anda dünyada en iyi eğitim-öğretim yapan kurumların başında geliyorsunuz. Dünyada, her kıtada her ülkede görmediğim okul kalmadı. Okullarımızın standartlarını ve öğretmenlerimizin mükemmel eğitim öğretim verdiğini biliyorum. Sizden artık yöneticilik ya da idarecilik yapmanızı değil, proaktif çalışarak okullarınızın lideri olmanızı istiyorum” dedi. Enver yücel, dünyanın en büyük yatırım fonlarından Carlyle Grubu ile yaptıkları ortaklıkla ilgili olarak ise şunları söyledi: “Karşılıklı anlaşmada eğitim öğretim şartları bizim çizdiğimiz gibi olacaktır. Carlyle Grubu “Biz sizin büyüklüğünüze değil, sizin anlayışınıza, yaklaşımınıza ve know-how’ınıza yatırım yapıyoruz” demiştir. Carlyle Grubu ülkemizin gelecekteki potansiyeline, bizim liderliğimize yatırım yapmıştır. 2012 yılında dünyanın kriz ile uğraştığı dönemde, dünyanın en büyük grubu Türkiye’ye eğitim yatırımı yapmış ve bizi tercih etmiştir. En büyük hedefim Cumhuriyet’in 100.yıl dönümü olan 2023’de dünyanın en büyük eğitim grubu olmaktır.” Konuşma sonunda Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Alanya Kurucu Temsilcileri Burcu Baba ve Cihan Baba çiftine, Yönetim Zirvesi sürecinde gösterdikleri ev sahipliği için plaket takdim etti.

Bahçeşehir Kolejleri Yönetim zirvesi’ne  katılan tüm yönetici ve okul müdürlerine Bahçeşehir Koleji Alanya tarafından sosyal sorumluluk bilinci ile seçilen özel hediyeler verildi. Bahçeşehir Kolejleri yöneticilerine Alanya’da geçmişi bin beş yüz yıl öncesine dayanan ve bir dönem unutulan ipek böcekçiliğin

&
 
 
 

Paylaşın