Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
27 Mart 2012

Bahçeşehir Kolejleri’nde yeni yapılanma tüm hızıyla devam ediyor!

Bahçeşehir Kolejlerine CEO olarak atanan Hakan Koçoğlu’ndan sonra Banu Akyıl da pazarlama departmanının başına getirildi. 

ABD’nin en büyük yatırım fonlarından Carlyle Grubu ile yatırım ortaklığı yaparak 2023 yılında dünyanın en büyük eğitim kurumlarından biri olmaya hedefleyen Bahçeşehir Kolejleri, yönetim kadrosuna iş dünyasının başarılı profesyonellerini almaya başladı. Son olarak Ağaoğlu Pazarlama İletişimi Direktörlüğü görevini sürdüren Banu Akyıl, CMO olarak Türkiye’nin 7 bölgesinde 70 okulla hizmet veren Bahçeşehir Kolejleri’nin Pazarlama İletişiminden sorumlu olacak. 

Banu Akyıl, Ankara Tevfik Fikret Fransız Lisesinin ardından 1996'da ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. Aynı dönemlerde ODTÜ İşletme Bölümü'nde Kadın Çalışmaları Programını tamamladı. Uzun yıllar; uluslararası reklam ve ajanslarında çok çeşitli sektörlerden onlarca yerli ve yabancı markaya "müşteri ilişkileri yönetimi ve stratejik planlama" konusunda yönetici pozisyonunda hizmet veren Akyıl, 2008 yılında kariyerine reklam veren tarafında devam etme kararı aldı.  Pazarlama iletişimi, reklam, marka yönetimi, halkla ilişkiler, stratejik planlama, iş geliştirme gibi konularda uzmanlaşan Akyıl, İngilizce ve Fransızca biliyor.

&
 
 
 

Paylaşın