Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
16 Mart 2012

Bahçeşehir Kolejlerinin Lise Öğrencileri, Birleşmiş Milletler Kürsüsünden tüm dünyaya seslendiler!

Her yıl Mart ayında United Nations International School (UNIS) tarafından Birleşmiş Milletler binasında düzenlenen, tüm dünyadan 800 öğrencinin davet edildiği ve yüzlerce başvuru arasından sadece 12 sunumun seçildiği konferansta Bahçeşehir Kolejlerinin lise öğrencileri, BM Başkanı'nın konuşma yaptığı Birleşmiş Milletler Kürsüsünden tüm dünyaya seslendiler ve Türkiye’nin gururu oldular.

Birleşmiş Milletler Konferansına davet edilen İstanbul Bahçeşehir Kolejleri’nin altı lise öğrencisi, dört gün boyunca New York’ta UNIS’te okuyan öğrencilerin ailelerinin yanında kaldı. Bahçeşehir Kolejlerinin öğrencileri, bu konferansa katılarak unutulmaz bir deneyim yaşadıklarını, dünyanın birçok farklı ülkesinden arkadaş edindiklerini, bol bol İngilizce konuşma fırsatı bulduklarını ve yeni arkadaşlarını Türkiye’ye davet ettiklerini söylediler. Yüzlerce sunum arasından konuşma yapması için seçilenBahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Baturay Aydemir, Birleşmiş Milletler Kürsüsünden konuşma yapma şansı yakaladığı için çok mutlu olduğunu, ileride ekonomist olmayı düşündüğünü söyledi.

Birleşmiş Milletler Konferans Salonu, her sene Mart ayında United Nations International School (UNIS) öğrencilerine tahsis ediliyor. Tüm dünyanın dışişleri bakanlarının oturduğu koltuklar, dünyanın bir çok ülkesinden gelen öğrencilere teslim ediliyor.

Her yıl dünyanın bir çok ülkesinden toplam 800 öğrenci bu konferans için geliyor ve BM'de okuyan öğrencilerin ailelerinin yanında misafir ediliyorlar. Tüm bu konferans, UNIS oğrencileri tarafından organize ediliyor. Aile ve öğrenci eşleştirmelerini UNIS okulu yapıyor. Konferansta her yıl farklı bir konu seçiliyor. Bu yılki konferansın konusu ise “İnsan İstismarı”.

Programda konuşma yapmak çok önemli ve öğrenciler aylar öncesinden sunumlarını ve konuşmalarını Birleşmiş Milletler'e gönderiyorlar. Yüzlerce teklif arasından toplam 12 konuşma seçiliyor.

United Nations International School (UNIS)

UNIS, Birleşmiş Milletler'in New York Manhattan'da K-12 okulu . Bu okulda Birleşmiş Milletlerde çalışan ailelerin çocukları okuyabiliyor. Eğer belli bir seviyede boş kontenjanları kalırsa, dışarıdan da öğrenci alabiliyorlar.

Bahçeşehir Kolejleri, UNIS ile Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel'in bu okula geçen yıl yaptığı ziyarette tanıştı. Bu tanışma sonrası UNIS ve Bahçeşehir Kolejleri birlikte çalışma kararı aldılar. Bu karar çerçevesinde ortak projelerin yanı sıra, karşılıklı ziyaretler de olacak.

&
 
 
 

Paylaşın