Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
29 Mart 2012

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücele ABD'den Uluslararası Eğitimde Mükemmellik Ödülü

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel'e ABD'den

‘Uluslararası Eğitimde Mükemmellik’ Ödülü

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, yenilikçi ve kişiye özgü eğitim ve öğretim programlarının tasarımı ve uygulanmasında gösterdiği başarılar ile uluslararası eğitime katkıları dolayısı ile Uluslararası Amerikan Eğitimciler Derneği (PDK) tarafından ‘Uluslararası Eğitimde Mükemmellik’ ödülüne layık görüldü. Yücel’e, ödülünü Phi Delta Kapa (PDK) New York Üniversitesi (NYU) Bölümü Başkanı Dr. Lind K. Patterson ile Başkan yardımcısı Gene J. Mann Sundu.

Dr. Patterson, Enver Yücel’i ödülünü alması için kürsüye çağırmadan önce, Yücel’in hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda, yenilikçi ve kişiye yönelik eğitim ve öğretim programlarına ilişkin bilgi verdi.Enver Yücel’in bir eğitim çalışanı olarak, K-12 okulları ve test hazırlık merkezlerini Türkiye geneline yaydığını, Bahçeşehir Üniversitesi’nin kar amacı gütmeyen, kurulduğu günden bu yana kısa süre içinde, önde gelen uluslararası üniversitelerden biri haline geldiğini vurgulayan Dr. Patterson, ‘Yücel, dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrenciler için ESL programları sunmakta. Üniversitenin çeşitli departmanları için seminer ve sertifika programlarını barındıran Washington DC Harriet Fulbright Kolejini ve Doğu Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde mesleki eğitim kurumlarını kurdu. Tüm bu eğitim kurumları, 3 yaşından başlayarak 120.000 'den fazla öğrenciye yaşam boyu öğrenme programları sunmakta. Yücel, Tüm Özel Öğretim Kurumları (TÖDER) Derneği Başkanı olarak hizmet vermekte. Kendisi, Küresel Vatandaşlık Müfredat dahil olmak üzere, pek çok eğitim projelerine öncülük etmiştir’ diye konuştu.

New York Üniversitesi’ne bağlı (NYU)Torch Clup’ta düzenlenen ödül törenine kendi alanlarında önemli ve başarılı çalışmalara imza atan Türk ve Amerikalı akademisyenler katıldı.

Dr. Patterson, konuşmasının ardından Enver Yücel’e Uluslararası Eğitimde Mükemmellik Ödülü’nü takdim etti. Yücel, aldığı bu ödülü Bahçeşehir Eğitim Kurumları adına aldığını söyleyerek, ödülünü, daha önceden  20 tane Bahçeşehir Koleji’nin Genel Müdürlüğünü yapmış olan Bahçeşehir Kolejleri İcra Kurulu Üyesi Ferhan Öz’e verdi.
Yücel konuşmasına şu sözlerle devam etti.
‘1900’lü yılların başından beri eğitim kalitesi ve eğitimde mükemmeliyetçilikle ilgili çalışmalar yapan, çalışanları ödüllendiren böyle bir kurum iyi ki dünyamızda var. Beni böyle bir ödüle layık gördükleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu ödülü Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları adına alıyorum. Ben liderliğini yapıyorum ama benim için uygulayıcılar çok önemli. Eğitim, zor bir iş. Bu ödülü beni her zaman destekleyen eşim Semra Hanım’a borçluyum. O’nu alkışlıyorum.”
‘Küreselleşen dünyada lokomotif, eğitimdir’
Yücel, ilkokulu ve ortaokulu yolu olmayan bir köyde okuduğunu, şu anda NYU tarafından verilen ödülü almanın kendisi için büyük bir onur olduğunun altını çizerken, katılımcılar eğitim sektör

&
 
 
 

Paylaşın