Haziran

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Haziran
 
 
13 Haziran 2012

Bahçeşehir'de Mezuniyet Coşkusu...

08 Eylül 2011 tarihinde açılışı yapılan Balıkesir Bahçeşehir Koleji ilk mezunlarını uğurladı.13.06.2012 Çarşamba günü saat 19.30 da okul bahçesinde yapılan mezuniyet törenini muhteşemdi. Duygusal anların yaşandığı tören  Okul Müdürü Ergün GEZER'in açılış konuşması ile başladı.

Mezuniyet coşkusunu yaşadığımız  bu özel akşamda teşriflerinizle bizleri onurlandırdınız.  Bu akşam başarının sevincini  ve ayrılığın hüznünü bir arada yaşıyoruz. 8 Eylül 2011 tarihinde açılışını yaptığımız, Balıkesir Bahçeşehir Kolejinin ilk mezunlarını uğurluyoruz.  İnsan hayatında ilkler, unutulmayan anılardır aslında. İlk aşk, ilk çocuk, ilk araba, okula başladıkları ilk gün. Ne çabuk geçiyor zaman değil mi? Onlar dünün minicik Enderleri, Özgeleri. Bugün, Bahçeşehir Kolejinin ilk mezunları. Öğretmen arkadaşlarımla birlikte onları hayata  bir adım önde hazırlamak için çok çalıştık. Tahmini SBS sonuçları, bu yılmezun olan öğrencilerimizden yarısının Fen Lisesini kazanacak puanlar  alacağını gösteriyor. Birlikte başardığımız, öğrencilerimi, velilerimizi ve başarının mimarı öğretmenlerimi yürekten kutluyorum.

Sevgili öğrenciler, şimdi sizlere baktıkça içimi kaplayan gurur, başarıya olan inancımızın göstergesidir. Sizler Bahçeşehir Kolejli olarak değerinize, bilginize, donanımınıza sonuna kadar güvenebilirsiniz. Geleceğimizin güvencesi olarak yetiştirdiğimiz siz gençlerin; Atatürkçü düşünceden ödün vermeden, Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yön veren bilim insanları, liderler ve sanatçılar olarak, toplumda yerinizi alacağınıza yürekten inanıyoruz. Sizler, okulumuz tarihinde ilk mezunlarımız olarak yerinizi alırken, sizden sonra gelen arkadaşlarınız, sizlerin açtığı başarı yolunda, emin adımlarla yürüyecekler ve adlarınızı gururla anacaklardır. Yolunuz aydınlık olsun...

8. sınıf öğrencilerinin bayrak ve flamalarını, 7. sınıf öğrencilerine teslim etmesi ile devam eden törende, okul birincisi Gül Sena Altıntaş’ın adını kütüğe çakmasının ardından konukları duygulandıran konuşmasında: “Hayatı, uçsuz bucaksız bir okyanusa benzetirim. Bundan dokuz yıl önce annem ve babam beni bu okyanusun içinde gördüğüm en güzel adalardan birine getirdiler. Bu muhteşem ada sayesinde kardeşim bellediğim arkadaşlarımı, ailemden bir parça haline gelen öğretmenlerimi tanıdım, bu adayı öyle benimsedim ki, adadaki herkes ailem oldu. Hayata farklı gözle bakar oldum. Mutluluğu, hüznü, paylaşmayı, sevgiyi burada öğrendim. Sahip olduğum bilgiler kat kat arttı. Bu temeli oluşturmama yardım edip; geleceğime güven ve umutla bakmamı sağlayan öğretmenlerime, anne ve babama ayrıca teşekkür ediyorum. Belki benden bir elvedayla bu kürsüden inmemi bekliyorsunuz. Bir insan; ailesine, evine nasıl veda edebilir? Ben onlara sadece  "Tekrar görüşmek  üzere..."diyebilirim. Hayatıma anlam katarak, anılarımdaki ve bendeki boşlukları doldurduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Okul birincisi Gül Sena Altıntaş, ikincisi Özge Özışıklıoğlu ve üçüncüsü Özge Kaplan’ın plaketlerinin ve tüm öğrencilerin mezuniyet belgelerinin takdim edilmesinden sonra, mezun olan öğrenciler mezuniyet sevincini keplerini havaya atarak kutladılar. Havai fişek gösterilerinin göz doldurduğu gece, misafirlerine açık büfe ikramla sona erdi.

&
 
 
 

Paylaşın