Mayıs

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mayıs
 
 
03 Mayıs 2012

Bandırma Bahçeşehir Kolejinden Bir Çevre Projesi

Bandırma Bahçeşehir Koleji öğrencileri eğitimdeki başarılarının yanı sıra, çevre adına yaptığı çalışmalarla da kendinden bahsettiriyor.

Bandırma Bahçeşehir Koleji ,Fen ve Teknoloji kulübü öğretmeni Ceren ERTÜRK ve 19 öğrencisi önderliğinde başlatılan Eko-Okullar Programı kapsamında yürüttüğü ‘’Geri Dönüşüm ve Enerji Tasarrufu’’ konulu sosyal  sorumluluk projesi ,okulun tüm öğrencilerinin  katılımı ile büyük bir kitleye ulaşarak  Bandırma’da bir ilke imza attı.

Daha yaşanılabilir bir çevre için başlatılan plastik atık toplama kampanyası Batıkap Ambalaj LTD.ŞTİ ‘in projeye katkılarıyla ilk meyvelerini verdi. Daha ufak yaşta  cevre,enerji tasarrufu ve geri dönüşümün gerekliliği konusunda bilinçlendirilen öğrenciler Eğitim-Öğretim yılının başlangıcından itibaren yüzlerce kilo atık poşetin ,doğamızı kirletmeye fırsat vermeden tekrar kullanılabilir hale gelmesi için çalıştılar. Bu projenin en güzel tarafı öğrencilerin bu serüvenin her aşamasında bizzat yer almalarıdır.

 

Bu noktada Bahçeşehir Kolejine  büyük destek sağlayan Batıkap  Ambalaj LTD.ŞTİ  yöneticileri Uğur URLU ve Mert  ERTÜRK öğrencileri farklı zamanlarda ,fabrikalarına davet ederek,petrol türevli ürünlerin hayattaki yolculuğu ve geri kazanımı konusunda temel bilgiler verdiler.Bu bilgiler ışığında aydınlanan öğrenciler  temiz bir çevre için bilinçlenmiş bireyler olarak Bahçeşehir Kolejlerinde başladıkları bu yolculuğu  ,gelecek nesillere miras bırakacakları temiz bir çevre ile tamamlayacaklardır.

&
 
 
 

Paylaşın