Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
02 Şubat 2012

Bilim Müzesinde SBS’ye hazırlandılar!

Türkiye’nin 7 bölgesinde 70 okul kampüsü ile hizmet veren Bahçeşehir Kolejleri, yarıyıl tatilinde 8.sınıf öğrencilerine yönelik Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nde yatılı SBS Kampı düzenledi. Sınıf puanı yüksek, 6.ve 7.sınıf SBS’lerde ve yıl içindeki SBS deneme sınavlarında başarılı olan öğrencilerin davet edildiği SBS Kampı’na Türkiye’nin dört bir yanındaki farklı illerden toplam 122 öğrenci katıldı.

Öğrencilerin sadece sınav başarısını değil, hayat başarısını hedefleyen Bahçeşehir Kolejleri, kamp süresince programda derslerin yanı sıra birçok sosyal ve kültürel aktivitelere de yer verdi. Öğrenciler, teorik olarak gördükleri fen ve matematik derslerini, lisede bulunan Bilim Müzesinde ve genetikten elektriğe kadar 17 farklı laboratuarda uygulamalı olarak gördüler.

Öğrenciler sınav stresini atmak ve doyasıya eğlenmek için Akbatı Macera Adası’na gittiler. Macera Adasında, bowling, tırmanma duvarı ve lazer arenaya kadar birçok aktiviteye katıldılar. Kartopu oynamayı da ihmal etmediler. Ayrıca kamp süresince lise kampüsünde öğrencilere 7 farklı bölgenin yemekleri ve tatlıları ikram edildi. Öğrenciler de kendi yaşadıkları ilin  yöresel özelliklerini tanıttılar.  

2012 SBS’de Türkiye derecesi hedefleyen öğrenciler, SBS kampını değerlendirdiler, sınava nasıl hazırlandıklarını anlattılar, başarılarının sırlarını paylaştılar, sosyal yaşamlarından bahsettiler ve kariyer hedeflerini söylediler.

İçten Bozkurt-8.sınıf  ,Manavgat Bahçeşehir Koleji

6 ve 7.sınıfta SBS’de 500 tam puan aldım. Başarımı  düzenli olarak her gün çalışmaya borçluyum. Ders çalışmak dışında voleybol oynarım,şarkı söylerim,gitar ve keman çalarım.5. sınıfta resim yarışmasında ikincilik ödülüm var. SBS sınavına hazırlanmak, diğer sosyal etkinliklere katılmama engel olmuyor. Sadece  son 3 ayda biraz daha sınava odaklanıyorum.Okulda sınava hazırlık için deneme  testleri çözüyoruz.Sürekli bir hazırlık halindeyiz zaten.SBS Kampına geçen sene de gelmiştim. Bu sene de yeni arkadaşlarla kaynaştık. Dün Akbatı’ya gittik,Macera Adasında çok eğlendik. Kampta en çok soru cevaplamanın ve sıralamanın hızlı çıkmasını beğendim, bu harika bir şey.Tabii gezme ve eğlence için ayrılan süreler de önemli.Bu gün ayrıca kar topu da oynadık. Bunların hepsi çok güzel. SBS 2012 Kampına katılmak çalışma tempomu hızlandırdı, benim gibi başarılı arkadaşlarımı görünce daha da bir hırslandım. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nde okumayı hedefliyorum. İleride Bilim insanı ya da doktor  olmayı istiyorum. Eğer tıbbı seçersem, Genel Cerrah olabilirim.

 Hüseyin Fehmi Özalp-8.sınıf  Bahçeşehir Koleji, Bahçeşehir

6. sınıfta 500 tam puan aldım. Düzenli çalışmıyorum ama çalıştığımda tüm dikkatimi derse veririm. Öğretmenler bana sen derste hem konuşup hem dinleyebilen bir öğrencisin diyorlar.Günde 170 soru çözüyorum, yeni üniteye geçeceğimizde evde ön hazırlığını yapıyorum,sonra konu işlendiğinde de evde konuyla ilgili sorular çözüyorum,bunu her derse uyguluyorum Dersler dışında, ilgi alanlarım arasında; Bilgisayar, futbol,  basketbol ve yüzme var. Ayrıca araba çizimleri yapıyorum.Yeni arabalar tasarlıyorum ve kağıda aktarıyorum.

Okulda da SBS’ye hazırlık çalışmalarımız oluyor, deneme sınavlarına katılıyoruz, öğretmenler bizimle birebir ilgilenebiliyor. Kamp sayesinde artı

&
 
 
 

Paylaşın