Ocak

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Ocak
 
 
07 Ocak 2012

Büyülü Şehir İstanbul

Bahçeşehir Koleji olarak İstanbul’da bulunan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji lisesini ziyaret etmek için yola çıktık. Sevinçliydik, heyecanlıydık. İstanbul’u bir nebze de olsa tanımaktı amacımız.

Yolculuğumuzun ilk adımı İstanbul Fen ve Teknoloji Lisesiydi. Öğrencilerimiz Fen ve Teknoloji Lisesinde güzel bir kahvaltı yaptılar. Kahvaltıdan sonra öğrencilerimiz okulun gözlemevi ile bilim müzesini gezerek yeni bilgiler öğrendiler. Öğrencilerimiz Liseli arkadaşlarından bilgi alarak okulu karış karış gezdiler.

Yolculuğumuz sırasında doğanın en güzel görsel şöleni  Turkozoo Sualtı Müzesinde yaşadık. Dünyanın birçok bölgesinden getirilen balık ve bitki türlerini gördük. İnanılmaz güzellikteki balık ve bitki türlerini inceledik.

İstanbul’a gelip İstanbul’un Fethini en iyi anlatan müzeyi dolaşmadan gidilmeyeceğini düşündük. 1453 Panorama Müzesi’nde İstanbul’un Fethine katılan birer askerdik. O anları yaşadık.

Öğrencilerimizin en çok ilgi gösterdikleri bir yerde sanırız Rahmi Koç Müzesi oldu. Geçmişten günümüze kadar birçok araç ve gereci görme fırsatını yaşadılar.

Öğrencilerimiz gezi sırasında hem eğlendiler hem öğrendiler.İstanbul’da büyülü anlar yaşadılar.

&
 
 
 

Paylaşın