Nisan

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Nisan
 
 
03 Nisan 2012

Çanakkale Turumuz

Kastamonu Bahçeşehir Koleji öğrencileri, öğretmenleri ve velileri 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında Çanakkale Şehitliğimizi ziyaret ettiler.  

22 Mart’ta yola çıkan Bahçeşehir Koleji gezi ekibi Çanakkale turunda Gelibolu’da alınan kahvaltıdan sonra rehber eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Namazgah, Hamidiye-Mecidiye Tabyaları, Alçıtepe Köyü, Sargı Yeri, İlk Şehitler Anıtı, Seddülbahir Kalesi, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Ertuğrul-Morto Koyu, Çanakkale Şehitler Abidesi, Anzac Koyu-Mezarlığı, Tünerler ve Sipahiler, Kanlı Sırt, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Atatürk Anıtı, Anzak Anıtı ve Mezarlığı, Seyit Onbaşı Anıtı ve Ören Yerlerini  gezdi. Gezi esnasında duygulu anlar yaşayan gezi ekibi dualarla gözyaşlarını Çanakkale şehitlerimiz için akıttı.

Bahçeşehir Koleji gezi ekibi 2. gününde ise rotayı Bursa’ya doğru çevirdi. Otelde alınan sabah kahvaltısı ile Truva’yı ziyaret ettikten sonra  Bursa’ya doğru yola çıkan Bahçeşehirliler Bursa’da Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri Ulu Camii’yi gezdi. Daha sonra kendilerine verilen serbest zamanın ardından Bursa’nın meşhur İskender Kebabını tadan gezi ekibi Kastamonu’ya doğru yola çıkmak için hazırlanmaya başladı. Bu anlamlı turun sonunda bilgi dağarcıklarını genişleten Bahçeşehir Koleji gezi ekibi Çanakkale Şehitlerimizi saygıyla anarak Kastamonu’ya döndüler.

&
 
 
 

Paylaşın