Mayıs

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mayıs
 
 
01 Mayıs 2012

Çanakkale Zaferinin 97. Yılı

Çanakkale Zaferinin 97. yılını Mersin Bahçeşehir Koleji yine coşkulu ama buruk bir gururla kutladı. Öğretmenlerin ve öğrencilerin işbirliği ile hazırlanan program ilköğretim 3. sınıf öğrencilerinin yüzleri gülümseten dansıyla başladı. Ardından Çanakkale Savaşı’ nın cephe seslerinin duyulması ile gözleri dolduran anlamlı video ile tören devam etti.

Çanakkale Savaşı ile ilgili bilinmeyenler ve Çanakkale Zaferi’nin önemi ile ilgili günün ve anlam ve önemi konuşmasını Sosyal Bilgiler Öğretmeni Alev Babacan ile Tarih Öğretmeni Hayal Korkut yaparak,  çocuk şehitlere duyulan minnetin, kazanılan zaferin vatanımız ve milletimiz için taşıdığı önemi tüm salonun derinden hissetmesini sağladılar.

Müzik Öğretmeni Mustafa Kesici’nin önderliğinde türküler ve şiirlerle devam eden öğrenci ve öğretmen korosu, hüzünlü fakat keyif dolu anlar yaşattı.

İlköğretim Sosyal Bilgiler öğretmeni Alev Babacan’ın hazırlamış olduğu “Çanakkale’de İnmeyen Bayrak”adlı kısa tiyatro gösterisi de duygulu anların yaşanmasını sağladı.

İlkay Baysal Özdemir’in yazmış olduğu “Çocuk Şehitler Destanı “  adlı oratoryo ve ardından sahnelenen dans gösterisi ile sonlanan program yoğun duygularla izleyenleri derinden sarstı.

&
 
 
 

Paylaşın