Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
29 Mart 2012

Çılgın Profesörler İle Hem Eğlendik Hem Öğrendik.

Bahçeşehir Koleji Florya 5. sınıf öğrencileri, İstanbul Florya Akvaryum'da gösteri yapan Çılgın Profesörler'le deneyler yaparak, hem eğlendi hem öğrendi.

Bahçeşehir Koleji Florya 5. sınıf öğrencileri, 21 Mart 2012 Çarşamba günü Fen ve Teknoloji Bölümü tarafından düzenlenen İstanbul Florya Akvaryum'da gösteriye başlayan Çılgın Profesörler'i ziyaret etti.

Türkiye'de ilk defa çocuklarla buluşan Çılgın Profesörler, çocukların hayal gücünü ve merak duygularını harekete geçirerek onlara bilim, sağlık, hijyen, ilaç kullanımının önlenmesi, çevre ve doğa gibi alanlardaki ilgilerini tetikleyecek eğlenceli aktiviteler gerçekleştiriyor. 

Çocukların birebir katıldıkları deneyler ve etkinlikler ile eğlenceli ve eğitici 120 adet atölye çalışması sunan Çılgın Profesörler, çocuklara bilimin tüm formlarını tanıttı. Çevre, sürdürülebilir gelişim, suyun kullanımı, toprak, sera etkisi, beslenme, astronomi, hayat bilgisi gibi atölye çalışmaları içeren gösterilerle Çılgın Profesörler, çocukların kendilerine güvenlerini, motivasyonlarını ve merak duygularını geliştirirken gelişimlerini sağlıyor.

Bahçeşehir Koleji Florya 5. sınıf öğrencilerimiz de, gösteride yapılan deneylere katıldılar, keyifli ve heyecanlı dakikalar yaşadılar.

&
 
 
 

Paylaşın