Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
02 Haziran 2012

Diyarbakır Bahçeşehir Koleji , yarıyıl tatilinde 24 Ocak - 31 Ocak 2012 tarihleri arasında 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Antalya Le Chateau De Prestige Otel ' de yatılı SBS kampı düzenledi.

 Diyarbakır Bahçeşehir Koleji , sömestr tatilinde 5. 6. 7..ve  8. sınıf öğrencilerine 24 Ocak - 31 Ocak tarihleri arasında Antalya  Le Chateau De Prestige Otel’deyatılı SBS kampı düzenledi.

    Her Branştan öğretmen ve idarecilerin de katıldığı bu kampta  öğrencilerin motivasyonları arttırılarak , birinci dönemde gördükleri derslerin konularını  tekrar edip  2. doneme hazırlıklar yapıldı.

    Öğrencilerin sadece '' Sınav Başarısını Değil , Hayat Başarısını Hedefleyen ''  Diyarbakır Bahçeşehir Koleji  kamp süresince programda derslerin yanı sıra birçok sosyal ve kültürel aktivitelere de   yer verdi.

    Kış Okulu Hazırlık Kampında sosyal aktivitelere de yer verilmesiyle öğrenciler hem sınav stresini atarak doyasıya eğlendi hem de konu eksiklerini gidererek SBS’ye hazırlandı. Hazırlanan kamp programı çerçevesinde her gün bir deneme sınavı olan öğrenciler , deneme sınavında çözemedikleri soruları Türkçe , Matematik , Sosyal Bilgiler , Fen ve Teknoloji ve İngilizce branş öğretmenleri eşliğinde soru çözümü etütlerine katılarak yanlışlarını düzeltme ve birinci dönemde gördükleri dersleri tekrar etme şansı  yakaladılar.

    Sınav stresini atmak ve doyasıya eğlenmek için öğrenciler bowling , tabu turnuvası , jenga , balon patlatma ve kendilerinin hazırlamış oldukları oyunlarla ve bir çok aktivitelerle bütün günün yorgunluğunu atmış oldular.

     Kampın son gününde öğrenciler dünyanın en iyi 20 müzesi arasında yer alan ve  Türkiye’nin de en büyük müzelerinden biri olan Antalya Müzesini gezdiler.Üç vitrinde, jeolojik zamanlara ait fosillerin bulunduğu, Ayrıca Karain Mağarasında bulunup sergilenmekte olan  yontuk çakıllar, el baltaları, kazıyıcılar, kemik aletler öğrencilerin oldukça ilgisini çekti.

    Oldukça keyifli geçen bu kampta öğrenciler kendilerine olan güvenlerini pekiştirip tek başına sorumluluk taşımanın yanında hem kültürel hemde sosyal yönlerini geliştirerek unutamayacakları bir tatil yaşadılar.

&
 
 
 

Paylaşın