04 Temmuz 2017

'Doru' filminin galası yapıldı

Çocukların severek izlediği çizgi film karakterlerinden bir olan 'Doru' beyaz perdeye taşındı. Galası Cinemaximum Kanyon’da gerçekleştirilen ve bir animasyon sinema filmi olan 'Doru' 7 Temmuz tarihinde vizyona girecek.

Bahçeşehir Kolejinin ana sponsor olduğu, 3 Adam, Bensu Soral, Esra Erol, Hakan Baş ve Murat Dalkılıç gibi ünlü isimlerin seslendirme kadrosunda yer aldığı filmin galasına, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, filmin yapımcılarından Alper Afşin Özdemir ile pek çok çocuk ve veli katıldı.

ÖĞRENCİLER DE 'DORU' İÇİN ÇALIŞTI

Filmin kendileri için oldukça önemli olduğunu dile getiren Özlem Dağ, "Doru karakteri arkadaşlığı, dostluğu, engelleri aşmayı, birlikte hareket etmeyi vurguluyor. Bunlar bizim de çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz değerler. O açıdan projede yer almak bizim için önemliydi. Bunun dışında öğrencilerimizin filmin yapım aşamasında görev almaları da çok değerliydi. Çünkü Bahçeşehir Koleji'nde öğrenciler 5 yaşından itibaren kodlama eğitimi almaya başlıyorlar.  Burada kazandıkları yetkinlikleri de filmin animasyon ve 3D çalışmalarında kullanma fırsatı buldular. Böylece kazanımlarını nasıl hayata geçirebileceklerini gördüler. Onlar için stüdyolar görmek, burada yeteneklerini, bilgilerini ve becerilerini ortaya koymak çok önemliydi. Onlara her zaman, 'Yapın, hayal edin, görün, üretin' diyoruz bunun karşılığını da gördüler. Bu yaşlardan itibaren hayal etmenin, üretmenin ne demek olduğunu öğrendiler bu bizim için çok kıymetli" diye konuştu.

EYLÜL'DE YENİ BİR ÇİZGİ DİZİ GELİYOR

Çocuklara bir de müjde veren Dağ, "Biz doğru yapılandırılmış çizgi filmlerin çocukların hayatında ve hayal dünyasında olumlu bir etkisi olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Bahçeşehir Koleji olarak televizyonda gösterilecek yeni bir dizinin yapım çalışmalarındayız. Dizide bilime meraklı, hayal eden, üreten iki kuzen ve kendi üretimleri olan Roket isimli bir robot köpek var. Karakterlerdeki sözünü ettiğim özellikler hem kendi öğrencilerimiz hem de Türkiye'deki diğer çocuklar için de desteklemek istediğimiz beceriler. Biz kolej olarak sadece kendi öğrencilerimize değil aslında tüm çocuklara merak etmenin, bilimin, araştırmanın ne kadar önemli olduğunu ve bu motivasyonun onlara ne kadar büyük bir keyif verebileceğinin altını çizmek istiyoruz. Çocuklar heyecanla beklesinler" ifadelerinde bulundu.  İsmi 'Roket' olacak olan çizgi dizinin yayın tarihi ise Eylül olarak belirlendi.

"TÜRKİYE'DEN DE YEREL VE MİLLİ KAHRAMANLAR ÇIKMALI"

Filmin yapımcısı Alper Afşin Özdemir, "Globalde birçok karakteri tanıyoruz, seviyoruz ama Türkiye'den bu anlamda çok fazla karakter çıkmıyor. Bu nedenle böyle yerel ve milli kahramanlara ihtiyacımız var" dedi. Televizyonda başlayan Doru'nun sinemaya taşınması ve böyle bir ilgi görmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Özdemir, "Bu tür projeler yapımcı olarak bizim motivasyonumuzu artırıyor. Bu talebi görmek bizim için çok kıymetli. Umuyoruz ki Doru televizyonda yakaladığı başarıyı sinemayla sürdürür. Biz de burada alacağımız sonuçlarla hem Doru üzerine hem de yeni projelerimiz tarafında yatırımlarımızı artırırız ve animasyonun Türkiye'de daha büyük kitlelere ulaşması yolunda gerekli adımları atmaya gayret ederiz" diyerek sözlerini noktaladı. 

&
 
 
 

Paylaşın