Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
16 Mart 2012

Dünyaya örnek okulu İzmir’de açıyoruz

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel:
Sadece sınav başarısı yetmez, hedefimiz sosyal ve kültürel alanda da üretken ve başarılı çocuklar yetiştirmek

“Dünyaya örnek okulu İzmir’de açıyoruz”

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, 23. okulunu 2012-2013 eğitim öğretim yılında İzmir’de açılıyor. İlk etapta anaokulu ve ilköğretim bölümleri hizmete girecek okulda Türkiye’ye örnek olacak teknolojik bir altyapı olacak.

7 Mart 2012 Çarşamba günü Swissôtel Grand Efes’te düzenlenen basın toplantısında konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “Bahçeşehir Kolejleri olarak Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yön verecek bilim insanlarını yetiştirmek için yola çıktık. Bu amaçla Türk eğitimine yatırım yapıyor, eğitim kalitemizi ülke geneline yaymak için çalışıyoruz. 23. okulumuzu 17 milyon dolar yatırımla İzmir Bornova’da açıyoruz. Bu yıl 65 milyon dolarlık yatırımla 7 okul açmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’de özel öğretimi geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve çağdaş eğitiminin kalitesini yurt geneline yaymak amacıyla ülke çapında okullar açan Bahçeşehir Koleji, eğitim-öğretime bakış açısını ve 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete girecek İzmir Bornova Bahçeşehir Koleji’ni anlatmak üzere 7 Mart Çarşamba günü Swissôtel Grand Efes’te bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu BaşkanıEnver Yücel, Bahçeşehir Kolejleri CEO’suHakan Koçoğluve Bahçeşehir Kolejleri Genel MüdürüBehçet Yavuzkatıldı.

Toplantıda konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “Eğitime gönül verenlerin okulu Bahçeşehir Kolejleri olarak, Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yön verecek bilim insanlarını ve liderlerini yetiştirmek için yola çıktık, bu yolda kararlı adımlarla ilerliyoruz. Sadece sınav başarısı bize yetmez. Bilgi çağına uyum sağlayacak, çağdaş teknolojiyi izleyecek, bilim-kültür-sanat dallarında üretme isteği taşıyan çocuklar yetiştiriyoruz. Bu konuda önemli başarılara imza atan öğrencilerimiz var” dedi.

İstanbul dışında ilk okullarını 2003 yılında açtıklarını belirten Yücel, “Özellikle 2006 sonrasında İstanbul dışında okullarımızın sayısı gittikçe arttı. Bugün 7 bölgede 70 okulumuz bulunuyor. İzmir’de de yaratıcı, çözümleyici ve bireysel yetenekleri gelişmiş nesiller yetiştirmek için çalışacağız. İzmir Bornova Bahçeşehir Koleji birçok özelliğiyle Türkiye eğitim sektörüne örnek olacak. İzmir’de ikinci ve üçüncü okulları da faaliyete geçirmeyi planlıyoruz diye konuştu. Dünyanın en büyük yayın gruplarından olan Pearson Yayın Grubu ile stratejik iş birliği yaptıklarını belirten Enver Yücel, bu işbirliği sayesinde yabancı dil eğitimi ve dijital eğitim çözümleri konusunda İzmir’de fark yaratacaklarına dikkat çekti.

Bu yıl toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım hedeflediklerini belirten Yücel, yıl boyunca 7 okul açmayı planladıklarını, istihdam sağlanacak akademik ve idari personelin 1400 kişiye ulaşacağını ve 4 bin yeni öğrenciyle birlikte toplamda 15 bin öğrenciye eğitim verileceğini söyledi.   

Detaylı bilgi için bültenimizi buradan indirebilirsiniz.

&
 
 
 

Paylaşın