Haziran

 
 
03 Haziran 2016

EZBER BOZACAK GENÇLER MEZUN OLDU

Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Anadolu Lisesi 2015-2016 eğitim öğretim yılı mezunları, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlenen mezuniyet töreniyle uğurlandı.

2 Haziran tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlenen Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Anadolu Lisesi mezuniyet törenine Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel de katıldı. Mezuniyet töreninde konuşan Enver Yücel, öğrencilere fark yaratmak için farklı hayaller kurmaları gerektiğini, hayal kurup gerçekleştirmenin önemli olduğunu, başarısızlıkların onları yıldırmaması gerektiğini söyledi. “Başarısız olmaktan korkmayın, düştüğünüzde kalkmasını bilin” diye konuşan Enver Yücel, Bahçeşehir Okulları öğrencilerinin Avrupa’nın en şanslı gençleri olduğunu, birçok ülkede kampüsü ve üniversitesi olan Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitimine devam edecek gençlerin farklı ülkeler konusunda sayısız seçeneği bulunduğunu hatırlattı. Konuşmasına “Siz ezber bozacaksınız, sakın bilindik yollardan ilerlemeyin” mesajıyla son veren Enver Yücel, öğrencilerin mezuniyet coşkusunu paylaştı.

2015-2016 eğitim öğretim yılı Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi birincisi Ayşe İrem Boladan ve Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Anadolu Lisesi birincisi İrem Yoğurtçu plaketlerini Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın’dan aldı. Törende konuşma yapan Prof. Dr. Şenay Yalçın, Bahçeşehir Üniversitesi olarak sahip oldukları bilgi ve birikimi Bahçeşehir Okulları ile paylaşmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan BKMD (Bahçeşehir Kolejleri Mezunlar Derneği) Başkanı Cem Bozkurt, mezunlar olarak her zaman ve her yerde genç mezunların yanında olacaklarını, onlara hem üniversite hem de iş hayatlarında mentorluk yapmaktan mutluluk duyacaklarını söyleyerek, “sevgili mezunlar, aramıza hoş geldiniz, bundan sonra da Bahçeşehir hep yanınızda olacak” dedi.

Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencileri akademik ve sosyal alanda gösterdikleri başarılar, ülkemizde ve dünyada düzenlenen yarışmalarda aldıkları dereceler ve dereceye giren bilim projeleriyle isimlerinden söz ettiriyor. Öğrenciler başarılarıyla göz doldururken, dünyanın önde gelen üniversitelerinden kabul alıyor.

Bahçeşehir Okullarının diğer illerdeki 32 lisesi de kendi kampüslerinde düzenlenen mezuniyet törenleriyle öğrencilerini uğurluyor. 

&
 
 
 

Paylaşın