12 Haziran 2017

Enver Yücel Bahçeşehir Kolejinin TEOG birincilerini ağırladı

Bahçeşehir Kolejinin TEOG birincisi öğrencilerini ağırlayan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, onlara iyi bir lise tercihi konusunda tavsiyelerde bulundu.

Bahçeşehir Kolejinin TEOG'da birinci olan ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencileri İstanbul'da bir araya geldi. Bahçeşehir Üniversitesinin Beşiktaş Yerleşkesinde Enver Yücel'le buluşan öğrenciler, lise tercihleri ve gelecek planları konusunda keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. 

"OKUL TERCİH EDİLİRKEN KİŞİLİK ÇOK ÖNEMLİ"

Görüşmenin ardından konuşan Enver Yücel, lise eğitimin üniversiteden önceki önemli bir kademe olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin ön plana çıkmış, başarılı liselere girmek için çaba harcadığını belirten Yücel, "Burada önemli olan çocuğun kendisi için 'en iyi'yi seçebilmesidir. Bu konu iyi analiz edilmelidir. Hedeflenen bölüm doğrultusunda lisenin imkânlarına bakılmalı, çocuk bulunduğu bölgeden ayrılmak durumunda kalacaksa bunu iyice düşünmelidir. Bunun dışında okul tercih edilirken kişililik çok önemlidir. Kişinin anlayışı, yeteneği, kültürü hepsi bir bütün olarak düşünülmelidir. Aileler de öğrencilere her şeyi anlatmalı, onlara danışmanlık yapmalıdır. Bu işin içinde olan insanlarla çocukları görüştürüp son kararı mutlaka onlara bırakmak en doğru hareket olacaktır" diye konuştu.

Bahçeşehir Koleji Antalya Kampüsünden gelen başarılı öğrencilerden Zeynep Bayırtepe, gelecek hedefleriyle ilgili, "Fizik ve mekanik alanında ilerleyip mühendis olmak istiyorum. Daha sonra ise akademisyen ve bilim insanı olarak yoluma devam etmek istiyorum" şeklinde konuştu. TEOG'da tam puan almasının sırrının derslerini çok iyi dinlemesine bağlayan Bayırtepe, stresli dönemleri olsa bile moralini bozmadan çalışmaya devam ettiğini söyledi.

İzmir'den gelen Hikmet Can Köseoğlu ise, "Düzenli bir ders çalışma temposu yakalamam ve buna alışmam gerekiyordu. Alıştıktan sonra ise yorulduğumu hissetmeye başladım ve buna da alıştım. Zor bir süreçti" dedi. Geleceğini yazılım alanında şekillendirmek istediğini dile getiren Köseoğlu, kendisini bu konuda geliştirebileceği bir lisede okumak istediğini söyledi. 

&
 
 
 

Paylaşın