Haziran

 
 
13 Haziran 2016

Enver Yücel Velilerle Buluştu, Bahçeşehir Okulları Taşdelen Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi’ni Anlattı

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Okulları Taşdelen Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi tanıtım toplantısında velilerle buluştu. Bahçeşehir Okulları Taşdelen Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılacak. Taşdelen Fen Lisesinde, Bahçeşehir Okullarının öncülüğünü yaptığı fen ve teknoloji lisesi eğitim sistemi uygulanacak.  

Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi, Türkiye’de fen eğitiminde öncü bir rol üstleniyor. Öğrencilerin yalnızca akademik başarılarını değil, sosyal alandaki kazanımlarını da artırmak amacıyla hazırlanan eğitim sistemi, Türkiye’deki fen eğitimine bir model oluşturuyor. Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nde yıllardır başarıyla uygulanan bu model şimdi Bahçeşehir Okullarının yeni açılan fen liselerinde de uygulanmaya başlanıyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek Bahçeşehir Okulları Taşdelen Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi de bu modelin geniş bir öğrenci kitlesine ulaşması için atılan adımlardan biri. 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılacak Bahçeşehir Okulları Samsun Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi de bu modelin Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlayacak.

Akademik başarının yanında sosyal konularda da gelişmiş öğrenciler için fen ve teknoloji lisesi

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, lise eğitimine Bahçeşehir Okullarında devam etmeyi düşünen öğrencilerin aileleriyle bir araya gelerek İstanbul’da açılacak olan Bahçeşehir Okulları Taşdelen Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi’nde uygulanacak eğitimi ayrıntılı bir şekilde anlattı. Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nin başarılarıyla söze başlayan Enver Yücel, bu okulun Türkiye’deki önemli üniversiteleri geçerek patent konusunda birinci sırada yer aldığından bahsetti. “Okulun amacı öğrenciyi işlemek, kendisinde var olan yetenekleri ileri seviyeye taşımaktır. Fen ve teknoloji liselerimizde öğrencilerimizi bu yönde geliştiriyoruz. Fen eğitimi alan bir öğrenciye yalnızca fen ağırlıklı dersler vermek onu köreltir. Bugün dünyanın geldiği noktada fen alanında çalışacak bir insana yabancı dil eğitimi vermemek kabul edilebilir bir durum değildir.” dedi.

Enver Yücel: “STEM eğitimiyle Endüstri 4.0’a hazır bireyler yetiştiriyoruz.”

Velilerin çocuklarının ulusal sınavlarda başarı göstermeleri konusunda titiz davrandığının altını çizen Enver Yücel, mevcut sınav sisteminin bir öğrencinin başarısını tam anlamıyla yansıtmadığını söyledi. “Yeni endüstri devrimi” olarak anılan ve dünyanın önde gelen ülkelerinde üzerinde ciddi çalışmalar yapılan Endüstri 4.0 kavramının önemine dikkat çeken Enver Yücel, Bahçeşehir Okullarında uygulanan STEM eğitiminin geleceğin üretim şekillerini belirleyecek Endüstri 4.0’a hazır bireyler yetiştirmeyi amaçladığını söyledi. Enver Yücel, “Bahçeşehir Okulları fen ve teknoloji liselerinde öğrencilerimizi ciddi bir şekilde ulusal sınavlara hazırlıyoruz ancak onlara en büyük katkıyı Endüstri 4.0’a hazır olmaları konusunda yapıyoruz. Yüksek puanlar alarak köklü eğitim kurumlarına giren öğrenciler üniversiteye giriş sınavlarında başarılar elde ediyorlar ancak kendimize sormamız gereken soru, aldığı eğitimin onu geleceğe ne kadar hazırlıyor olduğudur.” dedi. TEOG sınavında tüm soruları doğru yapan bir öğrencinin, sınavdan bir ay sonra aynı soruları aynı başarıyla çözemediğini söyleyen Enver Yücel, sınav başarısının bir öğrencinin yeteneklerini ve eğilimlerini belirleme konusunda eksik olduğunu hatırlattı.

Fen ve teknoloji lisesi öğrencileri dünyanın önde gelen üniversitelerinden kabul alıyor

Enver Yücel, üniversite eğitimi için yurt dışı eğitimi düşünen öğrencilerin ailelerinin sorularını da yanıtladı. Dünyanın önde gelen üniversitelerinin öğrenci seçerken yalnızca akademik başarıyı değil, öğrencinin yeteneklerini, eğitim hayatı boyunca gösterdiği sosyal başarıları da değerlendirdiğini söyleyen Enver Yücel, fen ve teknoloji lisesinde kendini her yönden geliştiren gençlerin, dünyanın önde gelen üniversitelerinden yüksek oranda kabul aldığını hatırlattı.

Bahçeşehir Okulları Taşdelen Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi yeni eğitim öğretim yılına hazır

Bahçeşehir Okulları Taşdelen Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim döneminde açılacak. Taşdelen Fen Lisesi’nde, Bahçeşehir Okullarının fen ve teknoloji lisesinin müfredatı uygulanacak.

&
 
 
 

Paylaşın