Mayıs

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mayıs
 
 
30 Mayıs 2012

Gider Ayak Fotoğraf Sergimiz Açıldı

Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Zafer Özer İzmir sergisinin ardından Aydın Bahçeşehir Kolejinde da sergisini açıyor.

Aydın Bahçeşehir Koleji’nin daveti üzerine kolej öğrencileriyle ortak sergi açan Özer, sergi sırasında bir de workshop düzenledi.

Sergide Özer'e kolejin fotoğrafçılık kulübü üyelerinden Ata Özcan, Denizcan Köse ve Selçuk Ermumcu eserleriyle eşlik ettiler.

Görsel Sanatlar Öğretmeni, Ressam Burak Erim'in küratörlüğünde hazırlanan sergi her yıl başka sanatçı ve öğrencilerle tekrarlanacak.

26- 29 Mayıs 2012 tarihleri arasında açık kalacak sergide 60 eser yer alıyor.

"Giderayak" adlı sergi projesi ile sanata eğilimli öğrencileri profesyonel sanatçılarla buluşturarak sanata ilgilerinin artmalarını sağlamayı ve uğraştıkları sanat dalı hakkında bakış açılarını zenginleştirmeyi amaçladıklarını belirten serginin küratörü Burak Erim, şöyle dedi:

"Öğrencilerimizin profesyonel sanatçılarla ortak sergi açmalarına olanak sağlayarak, onları yüreklendirmek ve bilinçlendirmek istiyoruz. Projemize ilk olarak fotoğraf sanatçısı Zafer Özer'le start verdik. Her yıl başka bir sanatçıyı okulumuza davet ederek, bu projeyi gelenekselleştirmek istiyoruz."

Sergiye onur konuğu olarak katılan Zafer Özer ise ilk defa bu konseptte bir sergi açtığını, genç sanatçı adaylarıyla ortak sergi açma teklifine çok sıcak bakarak projeye dahil olduğunu dile getirdi.

&
 
 
 

Paylaşın