Ocak

 
 
11 Ocak 2017

KARADENİZ EREĞLİ’YE BAHÇEŞEHİR OKULLARI İMZASI

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları arasında yer alan ve eğitimin kalitesini yükseltmek hedefiyle yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Okulları, 2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitime açılacak olan Karadeniz Ereğli Kampüsü’nü tanıttı. Bahçeşehir Okulları Ereğli Kampüsü, eğitim içeriği ve fiziki imkanlarıyla Ereğli’nin ve ülkemizin başarısını uluslararası arenada yükseltmeyi hedefliyor.

“Başarının Sınırı Yok” sloganı ile benimsediği eğitim anlayışını Türkiye’nin her köşesine ulaştırmayı hedefleyen ve bugün 42 ilde 81 kampüs ve 50 bine yakın öğrencisiyle kaliteli eğitimin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Okulları’nın Karadeniz Ereğli Kampüsü tanıtımı, Kampüs Kurucusu Oğuz Karahan, Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar ve Pazarlama Direktörü Senem Dinçer’in katılımıyla 7 Ocak Cumartesi günü Büyük Anadolu Otel’de yapılan toplantı ile gerçekleştirildi.

2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak olan 52 derslikten oluşan ve 1.300 öğrenci kapasiteli Bahçeşehir Okulları Karadeniz Ereğli Kampüsü, teknolojik yeniliklerle ve öğrencilerin 21. yüzyılın eğitim ve öğretim ihtiyaçlarına göre tasarlandı. 

Disiplinler arasında ilişki kurarak öğrenmenin bütüncül bir yaklaşımı ile teorik olan bilgileri pratikte bir ürüne dönüştürmeyi amaçlayan yeni kampüste; STEM laboratuvarı, fen bilgisi laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, görsel sanatlar merkezi, tasarım laboratuvarı, fizik laboratuvarı, kimya laboratuvarı, biyoloji laboratuvarı, bilim merkezi, Kütüphane ve ekolojik ev gibi öğrencilerin teorik dersleri, deney yaparak neden-sonuç ilişkisi içinde öğrenme imkanı sunuluyor. Teknolojik yatırımlar ve yeniliklerle donatılan yeni kampüs ile uluslararası arenada başarılı olan öğrenci yetiştirerek, öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerinin geliştirilmesini hedefleniyor.  

Daha fazla sosyal alan

Gelişen teknolojiyle birlikte çocuklarının teknolojiye bağımlılıklarından yakınan ailelerden alınan geri bildirimlerden yola çıkarak tasarlanan kampüste, öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmek için daha fazla hobi ve sosyal alan bulunuyor.

5 adet tek kat bahçeli villa anasınıfları, satranç odası, kapalı yüzme havuzu, yemekhane, konferans salonu, çok amaçlı kapalı spor salonu, açık tenis kordu, masa tenisi, oyun grupları, açık futbol sahasında öğrencilerin sosyal ilişkileri geliştirilmesi hedeflenirken; mutfak akademi, robotik sınıfı, 3D eğitim salonu, bsk salonu, sera, hobi bahçelerinden oluşan kış ve yaz bahçesi ile sadece tüketen bir nesil değil, üreten ve ürettiğini değerlendiren bir nesil yetiştirilmesi hedefleniyor.

Bahçeşehir Okulları Karadeniz Ereğli Kampüs Kurucusu Oğuz Karahan, Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar, Pazarlama Direktörü Senem Dinçer, Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve 1100 kişinin katılımı ile tanıtımı yapılan Bahçeşehir Okulları Karadeniz Ereğli Kampüsü eğitim içeriğiyle ve kalitesiyle hem Ereğli’nin hem de ülkemizin başarısını uluslararası arenada yukarılara taşıyacak.

Bahçeşehir Okulları Karadeniz Ereğli Kurucusu Oğuz Karahan, Karadeniz Ereğli’ye yapılan eğitim yatırımıyla ilgili; “Her kampüsümüzde olduğu gibi Ereğli kampüsümüz de 21. yüzyılın ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Eğitiminden sosyal alanlarına kadar her şey en ince ayrıntısına kadar uzman eğitimciler tarafından düşünülerek hazırlandı. Laboratuvarımız, hobi bahçelerimiz, oyun ve sosyal alanlarımız ile öğrencilerimizi daha üretken daha sosyal bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Bu kampüsle birlikte en büyük hayalimi gerçekleştirdim. Bahçeşehir Okulları çatısı altında olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Ereğli kampüsümüzde dünya standartlarında eğitim uygulayacağız, okulumuzdan mezun olan öğrenciler Ereğli’yi ve ülkemizi uluslararası arenada daha da yukarıya taşıyacaklar. dedi.

Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar; “Türkiye’nin bütçesinin büyük bir kısmının eğitime ayrıldığı bu dönemde biz de Bahçeşehir Okulları olarak daha kaliteli eğitim için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Dünyada eğitim alanında olan bütün yenilikleri ülkemize getirmek için çabalıyoruz. Kaliteli eğitimin her çocuğun hakkı olduğunu biliyoruz ve yatırımlarımızı buna göre planlıyoruz. Bu topraklardaki çocukların birbirlerinden farklı eğitim almamasını istiyoruz. Eğitime olan yatırımı sadece bina inşa etmek olarak görmüyoruz ve daha kaliteli eğitimcilerle birlikte eğitimi üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

&
 
 
 

Paylaşın