Nisan

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Nisan
 
 
17 Nisan 2012

Kültür Şenliğimiz

Bahçeşehir Koleji’nin öncelikli misyonu; anlayan, ayrıştıran; eleştirel, ulusal çağdaş bakış açısını geliştiren bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla gelenekselleştirilen “KÜLTÜR VE SANAT” şenliğinin ikincisinde öğrenciler büyük yazı ustaları Feyza HEPÇİLİNGİRLER ve Savaş ÜNLÜ ile buluştu. Şenlik kapsamında çok çeşitli yayınevlerinden örnekler öğrencilere sunuldu.

“Türkçenin Filozofu, büyük dil ustası” Feyza HEPÇİLİNGİRLER, göçenlerin sadece bulundukları yerden “göçmediklerini” dillerini, dolayısıyla kültürlerini kaybederek yozlaştıklarını dile getirdi. Ulusların dillerini korudukları ölçüde var olduklarını vurgulayan yazar, “Gençlere seslenmenin önemini” belirtti.

Yabancılaşmadan “Yabancı dil” öğrenmenin ayırtında olan Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin büyük ustadan feyz almalarını sağladı.

Çocuk öykülerindeki sıcaklık ve gülmece alanındaki başarıları ile edebiyatımızda yer etmiş yazar Savaş ÜNLÜ şenlik boyunca öğrencilerimizle birlikteydi. Yazar, Bahçeşehir Koleji’nde, öğrencilerin kitaba olan sevgi ve ilgilerini artıran söyleşiyle keyifli saatler geçirmesini sağladı.

Yazarlarımızın kitap imzalama töreni, öğrencilerimizin ufkunu açtı ve kitaba olan ilgilerini pekiştirdi.

&
 
 
 

Paylaşın