Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
30 Mart 2012

Kültürel Etkinlikler-"Tersine Dünya"

Antalya Bahçeşehir Koleji 8.sınıf öğrencileri “Tersine Dünya” adlı tiyatro oyununu izledi. Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda gösterilen oyun öncesi öğrenciler Özdilek Alışveriş Merkezi’ne giderek vakit geçirdiler. Günün yoğun ders temposundan uzaklaşıp öğretmenleri ile birlikte bowling, bilardo ve playstation oynayarak eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, sonrasında birlikte yemek yediler. Özdilek çıkışında servislerle tiyatro salonuna hareket edilip oyunun başlamasını sabırsızlıkla beklediler.

Türk Edebiyatının sıradan insanı en iyi anlatan kalemlerinden biri olan Orhan Kemal’in, 1968 yılında yazdığı "Tersine Dünya", Mustafa Gültekin’in mükemmel uyarlaması eşliğinde sahnedeki yerini aldı. Oyunda erkek egemen dünyanın hâkimleri bu kez kadınlar. Bir kenar mahallede geçen oyunda kadın ve erkek rolleri mizahi bir üslupla tartışmaya açılırken, toplumsal yapıdaki çarpıklıklar da gözler önüne seriliyor.

Dekor ve kostümleri ile muhteşem bir performansla sunulan oyunu öğrenciler büyük bir keyifle izlediler. Her anında kahkahalara boğulan öğrenciler oyunu ayakta alkışlarken, oyun bitiminde tiyatro oyuncuları ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

&
 
 
 

Paylaşın