Haziran

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Haziran
 
 
20 Haziran 2012

Kutup Yıldızları yeryüzüne indi!

Bahçeşehir ve BJK Kolejleri Öğretmenleri, “Yıldızlar Gecesi” konseptiyle 18 Haziran 2012 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Terasında boğazın eşsiz güzelliğinde yıldızları aratmayacak bir geceyle yılın bütün yorgunluğunu attılar.

“Nasıl kutup yıldızı daima kuzeyi gösterirse, Bahçeşehir Kolejlerinin pusulası da değerli öğretmenleri sayesinde daima başarıyı gösterecek” sloganıyla başlayan gecede Bahçeşehir Eğitim Kurumlarının lideri, kurucusu ve en büyük yıldızı Enver Yücel öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında şöyle dedi: " Sizin gibi genç eğitim kadrolarıyla daha büyük hamleler yaparak daha çok yol alacağımıza yürekten inanıyorum. Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinin kurulmasıyla okulda üniversite modelini hayata geçireceğiz. Yeni eğitim yaklaşımları ile ilgili hizmetiçi eğitimler alabileceksiniz, yurtdışının en saygın üniversitelerinin eğitim fakülteleri ile işbirliği yapıyoruz. Bu gecede aramızda New York Üniversitesi, California Üniversitesi ve Washington Üniversitesinin eğitim fakültesi dekanlarını ağırlıyoruz. Kendileri bugün okullarımızı gezdiler, okul kampüsü içinde açtığımız Bilim Müzelerimizden çok etkilenmişler.Kendileri yarın 21.yy'da öğretmen yetiştirme modelleri ile ilgili sizlere eğitim verecekler. Eğitimde teknoloji kullanımı arttıkça öğretmenlerin rolü daha da önem kazanacaktır. Çünkü teknolojinin içeriğini hazırlayacak ve en etkin kullanacak olan yine sizlersiniz" dedi. Kendisi de New York Üniversitesi Steinhardt Eğitim Fakültesinde Dekan Konseyi Mütevelli Heyet Üyesi olan Enver Yücel, konuşmasının ardından aynı fakültenin Dekanı Prof.Mary Brabeck'e katkılarından dolayı bir plaket hediye etti.

Gecede ayrıca 10. yılını dolduran eğitimcilere plaket ve altın rozetleri takdim edildi. Sahnede duygusal ve güzel anların peşpeşe yaşandığı geceye Bahçeşehir Kolejlerinin kuruluşundan itibaren uzun yıllar binlerce öğrenci yetiştirmiş, parıltılarıyla ve sevgileriyle onları aydınlatmış, sonrasında emekliye ayrılmış olan kutup yıldızları da hediyelerini Enver Yücel ve eşi Bahçeşehir Kolejleri İcra Kurulu Üyesi Semra Yücel'in elinden aldılar. Semra Yücel yaptığı konuşmada Bahçeşehir'deki okulun kuruluş aşamasından itibaren özveriyle çalışan tüm öğretmen ve yöneticilerine teşekkür etti.

Plaket ve hediye takdiminden sonra öğretmenler, velilerden mesajların yer aldığı sürpriz bir film izlediler. Bir kez daha duygusal anların yaşandığı dakikalardan sonra ışıl ışıl kıyafetlerle yıldız gibi parlayan öğretmenler Grup Yol’un sahne performansıyla gönüllerince eğlendiler.Gecenin yıldızları öğretmenler, kırmızı halıda yürüyerek yıldızlar panosu önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

&
 
 
 

Paylaşın