Mayıs

 
 
19 Mayıs 2015

Nil Karaibrahimgil Öğrencilerle Birlikte Şarkı Söyledi

16 Mayıs Cumartesi günü, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Bahçeşehir Koleji Geleneksel Müzik Gecesi’nin konuğu Nil Karaibrahimgil öğrencilerle birlikte sahneye çıktı ve Peri şarkısını rap yeteneğiyle dikkatleri üzerine çeken 12 yaşındaki Elif’le birlikte seslendirdi.

Bahçeşehir Koleji Geleneksel Müzik Gecesi bu sene 16 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Kongre Merkezi’nde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’in katılımıyla gerçekleşti. Her yıl bir tema etrafında gerçekleşen Müzik Gecesinin bu yılki teması “sevgi ve hoşgörü”ydü.

900 ÖĞRENCİ GÖREV ALDI

Tüm Bahçeşehir ailesini sevgi ve hoşgörü teması etrafında birleştiren bu özel gecede 900 öğrenci yıl boyunca özenle hazırlandıkları muhteşem bir müzik ve dans şovuyla izleyenlerin karşısına çıktı. Türkçe ve İngilizce şarkılar seslendiren dev Bahçeşehir korosuna dansçı arkadaşları renk kattı. “Begging” şarkısını büyük bir başarıyla seslendiren 10 yaşındaki öğrenci ise büyük alkış aldı.

Müzik Gecesinin en keyifli anları ise öğrencilerin çok sevdikleri Nil ile birlikte sahne almalı ve onun çok sevdikleri şarkılarına eşlik etmeleri oldu. Nil Karaibrahimgil ilk defa bu kadar çok gençle sahneyi paylaştığı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyleyerek başladı geceye. Ardından dillerden düşmeyen şarkılarını dev Bahçeşehir Korosu eşliğinde seslendirdi.  

Gecenin sürprizi ise Nil Karaibrahimgil ve 12 yaşındaki Elif’in Peri şarkısında yaptıkları düetti. Elif’in mükemmel düeti ayakta alkışlandı. 

MODERN DANSA SEVGİ VE HOŞGÖRÜ YORUMU

“Dünyayı sevgi ve hoşgörü kurtaracak” sözünden yola çıkarak hazırlanan modern dans gösterileri büyük beğeni kazandı. Gecenin en büyük alkışını ise dansçı abi ve ablalarıyla sahneye çıkarak final dansını yapan anaokulu öğrencileri aldı. 3500 izleyici dansçıları ayakta alkışladı.

Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Geleneksel Müzik Gecesi’nde hem geride bıraktıkları eğitim yılı boyunca harcadıkları emekleri ve gösterdikleri başarıları kutladılar hem de sevgi ve hoşgörü mesajlarını tüm Türkiye ile paylaştılar.

ENVER YÜCEL’DEN ANLAMLI SÖZLER

Müzik Gecesinde konuşma yapan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı bu muhteşem gece için tüm öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti. Sevgi ve hoşgörü gibi anlamlı bir tema seçilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Yücel, dünya barışı için birlikte yaşama kültürünün yaygınlaşması gerektiğinin altını çizdi ve Bahçeşehir Kolejinin bu anlamda üstüne düşeni yaparak öğrencilerini bu kültürle yetiştirdiklerini belirtti.

Performansı buradan izleyebilirsiniz:

&
 
 
 

Paylaşın