Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
25 Mart 2012

SEMİNERE BÜYÜK İLGİ

Veli eğitimini misyon olarak benimseyen ve bu yolda öncülük yapan Bahçeşehir Koleji tarafından Alanya’ya davet edilen Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın, 25 Mart Pazar günü Alanya’lılarla iki seminerde buluştu. Alanya Kültür Merkezi A Salonunda Sınava Hazırlanma Sürecinde Bir Ergenin Anne-Babası Olmak ve Çocuğun Zeka Kapasitesini Geliştirme Teknikleri konulu iki seminer veren Oktay Aydın katılımcılarla, özellikle de eğitimcilerle ve anne babalarla çok değerli bilgiler paylaştı.  Öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum olarak yapılan seminerler boyunca Alanya Kültür Merkezi A Salonunu dolduran katılımcıların sorularına da cevap veren Oktay Aydın, velilere çocuklarıyla sağlıklı ilişkiler ve etkili iletişim kurma yolları hakkında ipuçları verdiği konuşmasında; sorunları çözmede aklın ön planda olduğuna vurgu yaparak, toplum olarak sorun çözmede duygularımız yerine aklımızı koymayı öğrenmemiz gerektiğini belirtti.  Pazar günü, güzel havaya rağmen seminere yoğun ilgi gösteren Alanya’lılar;  beyin ve eğitim ilişkisi, zihinsel kapasiteyi arttırmanın yolları, yaş aralıkları ve beyin tepkimeleri gibi birçok konuda bilgi sahibi olurken, Bahçeşehir Koleji Alanya öğrencileri ve Menar Alanya öğrencileri tarafından yapılan sunumları izleme şansı da buldular.

Oktay Aydın kimdir:
Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın 1990 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını 1993 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında, doktorasını da 1999 yılında aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Eğitim Bilimleri alanında tamamladı.
Aydın, 1991 yılından beri Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü’nde görev yapmakta.
Oktay Aydın lisans ve lisans üstü düzeyde Gelişim ve Öğrenme, Rehberlik, Çocuk Ruh Sağlığı, Kişiler Arası İlişkiler ve İletişim, Araştırma Semineri, Okul-Aile-Çevre İlişkileri, Eğitim Örgütlerinde Mesleki Gelişim, Öğrenme, Zeka ve Motivasyon Teorileri, İlköğretim Sorunları, Bilim Felsefesi derslerini vermektedir.

&
 
 
 

Paylaşın