Temmuz

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Temmuz
 
 
12 Temmuz 2012

Şampiyon Bahçeşehir'den...

SBS'de rekor başarı Bahçeşehir Kolejleri'nden!

Türkiye’nin yedi bölgesinde hizmet veren Bahçeşehir Kolejleri, aynı standart ve kalitede eğitim hizmeti verdiğini 8.sınıf SBS’de bir kez daha kanıtladı. İstanbul’dan Antalya’ya, Balıkesir’den Aydın’a, Kocaeli'nden Diyarbakır'a, Bandırma'dan Manavgat'a, Konya'dan Gaziantep'e 17 öğrencisi,  8.sınıf SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye SBS Birincisi oldu. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir öğrencisi üç yıl üst üste 500 tam puan alarak  Türkiye Şampiyonlarından biri oldu. En önemlisi de Bahçeşehir Kolejleri hizmet verdiği 10 ilde okul ortalamasına göre  il birincisi olarak SBS'de rekor kırdı. 

SBS sonuçlarının değerlendirildiği basın toplantısında konuşan BahçeşehirKolejleri Genel Müdürü Behçet Yavuz,Bahçeşehir Kolejlerinin SBS başarısı ile ilgili yaptığı değerlendirmede şöyle dedi: “ Bahçeşehir Kolejleri’nde öğrencilerimiz,Kişiye Özgü Öğretim Modelikapsamında yer alan Akıllı Ölçme ve Değerlendirme Sistemiyle oluşturduğumuz“tanı testleri”ile sınava hazırlandıkları için yıl içinde eksik oldukları konuları kolayca tespit ediyoruz  ve gerek bireysel gerek grup halinde yapılan etüd çalışmalarıyla bu eksikliklerini gideriyoruz. Tüm Bahçeşehir Kolejleri’nde aynı anda uyguladığımız ortak sınavlarla, yıl içinde düzenlediğimiz SBS Kampları ile  öğrencilerimiz, kendilerini Türkiye genelinde değerlendirme fırsatı buluyorlar. Okul kampüslerimizde yer alan Bilim Müzelerinde, Yaratıcı Düşünce Atölyelerinde ve özel donanımlı sınıflarda yaşayarak öğrenen öğrencilerimiz, bilgiden çok yoruma ve analize dayalı soruların yer aldığı  SBS'de daha başarılı oluyorlar.    SBS sonuçlarına baktığımızda 10 okulumuzun il birincisi, bir çok okulumuzda da 500 tam yapan öğrencilerimizin olduğunu görüyoruz.Bu sonuç, tüm okullarımızda aynı standart ve kalitede eğitim verdiğimizin en büyük kanıtıdır. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da  6.,7. ve 8.sınıf SBS’lerde üç yıl boyunca  500 tam puan alan bir öğrencimiz var. Bu başarılarda emeği geçen öğrencilerimize, velilerimize ve tüm Bahçeşehir Kolejleri ailesine teşekkürlerimi sunarım.” 

Gülsena ALTINTAŞ– Bahçeşehir Koleji Balıkesir

SBS’ye hazırlanırken okulumun hazırlamış olduğu program dâhilinde çalıştım. Düzenli olarak test çözdüm, konularla ilgili özet çıkardım, deneme sınavlarına ve SBS kamplarına katıldım. Derslerime düzenli olarak çalıştım. SBS için sosyal hayatımda azda olsa  kısıtlamalar oldu. Hobilerim arasında kitap okumak, keman çalmak, film izlemek, kompozisyon ve şiir yazmak var. Kariyerim için kararımı lisede vereceğim, genetik ve hukuk şu an düşündüklerim. Tercihlerim arasında Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi,  Galatasaray Lisesi, Tevitöl ve İzmir Fen Lisesi yer alacak.

&
 
 
 

Paylaşın