Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
13 Şubat 2012

Sbk Merkezi 2011-2012 2. Dönem Spor Okulu

YER: BURSA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

Haftaiçi 4-5-6 YAŞ

Salı  - Perşembe

17.00 - 18.:00

Haftasonu 4-5-6 YAŞ

Cumartesi - Pazar

4 yaş 10:00-11:00

5-6 yaş 11:00-12:00

Türkiye’de  ve Bursa bir ilk!

 4-7 yaş arası çocuklar için SBK Merkezi, Bahçeşehir  Kolejleri Anaokullarında çocukların sportif beceri ve koordinasyon eğitimlerini sürdürmeye devam ediyor. Ahşap materyallerle oluşturulan parkurlarda, oyun formatındaki etkinliklerle çocukların temel spor eğitimi sağlanıyor.

Sportif Beceri ve Koordinasyon Eğitim Merkezinde çalışmalar, yaş gruplarına göre her   seansta en fazla 10 çocuk ve  1 eğitmenle yapılıyor.

Danışmanlığını İbrahim H. ADAN’ ın yaptığı SBK Merkezi, çocukların sosyal, duyusal, fiziksel ve zihinsel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim olup,  kuvvet, sürat, dayanıklılık, denge, esneklik, reaksiyon sürati, hareketlilik, beceri ve koordinasyon gibi motor becerilerini, ayrıca; özgüven, liderlik, karar verme, problem çözme gibi sosyal gelişimlerini destekleyen ve en önemlisi sporun kültür olarak kazanılmasını hedefleyen bir programdır.

Ayrıca dönem içinde tekrarlanan motor beceri testleriyle, çocuklardaki motor becerilerin gelişimi izleniyor ve skorlaştırılarak velilere gelişim raporu olarak bildiriliyor.

Bunun sonunda yapılan genel değerlendirmelerle 7 yaş grubu çocukların özelliklerine göre en uygun sportif branşlara yönlendirilmeleri sağlanıyor.

 

&
 
 
 

Paylaşın