Haziran

 
 
21 Haziran 2016

TEOG’DA BAHÇEŞEHİR OKULLARI BAŞARISI

Bahçeşehir Okulları öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da TEOG-1 ve TEOG-2’deki başarılarıyla göz doldurdu. Bahçeşehir Okullarının 197 öğrencisi TEOG’da tüm sorulara doğru yanıt verdi. İllerdeki sıralamalarda da zirvede yer alan öğrenciler, her yıl artarak süren başarılarına bir yenisini ekledi.


Bahçeşehir Okullarında Başarı Tesadüf Değil

Bahçeşehir Okullarında uygulanan Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi, Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında Bahçeşehir Okulları öğrencilerinin gösterdiği başarının temelini oluşturuyor. Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi, 5’inci sınıftan itibaren uygulanan deneme sınavlarıyla öğrencilerin ulusal sınav sisteminde soru çözme alışkanlıklarını pekiştirmeyi hedefliyor. 5., 6. ve 7’inci sınıf öğrencileri her Pazartesi günü, bir hafta TMD (Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi), sonraki hafta FİS (Fen, İngilizce, Sosyal Bilgiler) derslerinden deneme sınavlarına giriyor. 8’inci sınıf öğrencileri için Cumartesi günleri de eğitim devam ediyor. Cuma günü TMD, Cumartesi günleri FİS sınavına giren öğrencilerin, ulusal sınavlardaki soru çözme sistemini özümsemeleri sağlanıyor. Cumartesi günleri sınav sonrası öğretmenleriyle birlikte TMD ve FİS sorularının çözümlerini yapan öğrenciler, eksik oldukları konularda fikir sahibi oluyor.

Her hafta bir ulusal sınav

Bahçeşehir Okullarında uygulanan bu sistemle sınavlar tüm Türkiye’deki Bahçeşehir Okulları kampüslerde eş zamanlı olarak yapılıyor ve aynı şekilde değerlendiriliyor. Böylece öğrencilerin her hafta gerçeğe yakın bir TEOG deneyimi yaşaması sağlanıyor.

Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi ile sınav sistemine uyum kadar öğrencilerin eksikliklerinin doğru zamanda tespit edilerek telafi edilmesi de amaçlanıyor. Değerlendirilen deneme sınav sonuçları öğretmenler tarafından analiz ediliyor ve öğrencilerin eksik olduğu kazanımların telafi edilmesi sağlanıyor. Kazanım ve konu eksikliği, dikkat ve okuma hatası, psikolojik sorun olarak üç yönlü incelenen sonuçların ardından telafi çalışmasında, etüt, dikkat ve rehberlik çalışması planlanarak hayata geçiriliyor.

Öğrencilerimizi TEOG sınavındaki performansları nedeniyle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

&
 
 
 

Paylaşın