Temmuz

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Temmuz
 
 
23 Temmuz 2012

Türkiye’nin Dahileri'nden yine çifte başarı!

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesinin bu yılki mezunları da

hem LYS’de derece yaptılar hem de yurtdışında dünyanın en saygın üniversitelerinden burslu kabul aldılar.

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi 'nden LYS'de ilk 100'de 5 öğrenci 12 derece yaparken aynı zamanda 9 öğrenci de  Stanford, Yale, Rice ve Bucknell gibi dünyanın en saygın 19 üniversitesine burslu kabul edildiler.

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel,öğrencilerin başarısıyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesini kurarken amacımız, asla öğrencilerimizi sadece üniversite sınavlarına hazırlamak olmadı. Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yön verecek bilim insanlarını ve liderlerini yetiştirmek için yola çıktık ve gördük ki öğrencilerimiz, bilimde, sanatta, felsefede ve sosyal sorumluluk projelerinde büyük başarılara imza attılar. Dünya Robotik Şampiyonası’nda DÜNYA ŞAMPİYONU oldular, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Milli Takımına girdiler, Uluslararası madalyalar aldılar, yeni buluşlar yaptılar ve patent başvurusunda bulundular. Bu yıl ikinci mezunlarımızı verdik ve öğrencilerimizin çoğu daha LYS’ye girmeden dünyanın en prestijli üniversitelerindentoplamda 3 milyon dolarlıkkabul aldılar.  Bunun yanı sıra LYS’de aldıkları üstün derecelerle de bizleri gururlandırdılar.“Fen ve Teknoloji Lisesi”eğitim modeline başta devletimiz olmak üzere herkesin sahip çıkması ve desteklemesi gerekiyor. Türkiye’nin bilim ve teknolojide ilerlemesi ancak  üniversite öncesi bu tür eğitim modellerinin hayata geçirilmesi ile gerçekleşebilir. Hatta çocuklarımız bilimle anaokulundan itibaren tanışmalı. Ancak o zaman Türkiye teknoloji üreten ülkeler arasına girebilir.”

Üniversite sınavlarında   en başarılı liseler arasındayız!

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Tolga Yıldızda konuşmasında şöyle dedi:               " Öğrencilerimiz üniversite giriş sınavlarında geçen sene ve bu yıl da son derece yüksek başarılar ettiler. MEB’in bir ‘başarıyı ödüllendirme girişimi’ olan YÖNVER adlı projede okulumuz Üniversite başarıları sebebiyle en başarılı liseler arasında yer alarak ödüllendirildi.Bu yıl da mezun olan 24 öğrencimizden LYS’de ilk 100'de 5 öğrencimiz 12 derece, ilk 500'de 8 öğrenci 27 derece, ilk 1000'de 17 öğrencimiz 47 dereceye imza attılar.

LYS'de derece yapan öğrencilerinin aynı zamanda dünyanın en saygın üniversitelerinden burslu kabul aldıklarının altını çizen Yıldız, "Bu üniversitelere‘lisans seviyesinde burslu olarak ’kabul almak son derece güçtür; buna rağmen aldıkları ‘son derece kaliteli’ fen ve dil eğitimi, sosyal sorumluluk projelerinde bolca yer almaları, bilim olimpiyatlarında gösterdikleri yüksek başarılar ve sunulan ‘doğru rehberlik hizmeti’ öğrencilerimize yurtdışı için gerekli alt yapıyı sağladı." dedi.

&
 
 
 

Paylaşın