Nisan

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Nisan
 
 
27 Nisan 2012

Türkiye’ye örnek olacak eğitim kurumu Bahçeşehir Kolejleri’nin Bursa’daki ikinci okul kampüsü, Bursa Modern’de açılıyor!

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Bahçeşehir Kolejleri’nin , Bursa’daki ikinci okul kampüsü Bursa Modern’de 2012-2013 eğitim öğretim yılında açılıyor. Anaokulu ve ilköğretim okulu olarak açılacak kampüste 1000 öğrenci eğitim alacak.

Bursa Modern’de açılacak okulun tanıtım toplantısı Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejleri CEO’su Hakan Koçoğlu ve Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Behçet Yavuz’un katılımıyla; 26 Nisan Perşembe günü Bursa Hilton Oteli’nde yapıldı. Sosyal sorumluluk bilinciyle eğitim hizmeti verdiği her ilin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmayı ilke edinen Bahçeşehir Kolejleri, tanıtım toplantısının ardından “Batıya Doğru Akan Nehir Belgeseli Fotoğraf Sergisi”nin açılışını gerçekleştirdi. Sergi, 27 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında Kent Meydanı AVM’de sergilenmeye devam edecek.

Türkiye’de özel öğretimi geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve eğitiminin kalitesini yurt geneline yaymak amacıyla ülke çapında okullar açan Bahçeşehir Kolejleri ,Bursa’da ikinci okul kampüsünü Bursa Modern’de açıyor. 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete girecek Bahçeşehir Koleji’nin tanıtım toplantısı 26 Nisan Perşembe günü saat 18.00’de Bursa Hilton Otelinde yapıldı.

Bursa halkının yoğun ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, “Bahçeşehir Kolejleri olarak Türkiye’nin ve dünyanın geleceğine yön verecek bireylerini yetiştirmek için yola çıktık. Bu amaçla Türk eğitimine yatırım yapıyor, eğitim kalitemizi ülke geneline yaymak için çalışıyoruz.”dedi.

İstanbul dışında ilk okullarını 2003 yılında Bursa’da açarak Anadoluya açılma kararı aldıklarını belirten Yücel, “Bugün 7 bölgede 70 okulumuz bulunuyor. Bu yıl toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım hedefliyoruz, yıl boyunca Bursa Modern ile birlikte İzmir, Kayseri, Edirne, Batman ve Mardin olmak üzere 6 yeni okul açarak toplamda 1400 kişiye istihdam sağlayacağız, 4 bin yeni öğrenciyle birlikte toplamda 15 bin öğrenciye eğitim vereceğiz.

Türkiye'nin eğitim sektöründe dünya standartlarına ulaşması için çalışıyoruz. Bu yıl ABD’nin en büyük yatırım fonlarından biri olan Carlyle Grubu ile yatırım ortaklığı yaptık, bu ortaklıkla 2015 yılında toplam 150 okulda 90 bin öğrenciye eğitim vermeyi; 2023’te de dünyanın en büyük, başarılı ve saygın eğitim kurumlarından biri olarak 3 kıtada 350 okulda, 250 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Bursa’da da son yıllarda eğitim yatırımlarına hız verdik. Önümüzdeki öğretim yılında 2. İlköğretim okul kampüsümüzü Bursa’nın yeni yerleşim bölgelerinden biri olan Bursa Modern’de açarak Bursa’ya çağdaş bir eğitim kurumu daha kazandırıyoruz. Bu yıl Eylül ayında MBA Bursa yüksek lisans programı ile Bahçeşehir Üniversitesi olarak Bursa sanayi ve iş dünyasına MBA eğitimi vermeye başladık. Dolayısı ile Bursa’da anaokulundan yüksek lisansa kadar eğitimin her noktasında varız. ”dedi.

Bahçeşehir Koleji Bursa Anadolu Lisesi ve Bursa Modern İlköğretim Okulu Müdürü İrfan Urhan konuşmasında “Bursa Modern kampüsümüzde ilk etapta anaokulu ve ilköğretim bölümlerini hizmete açacağız. Yaklaşık 13 bin metrekarelik okul kampüsünde spor salonu yüzme havuzları, sanat atölyeleri, laboratuarlar, spor salonu, konferans salonu ve sergi alanları bulunacak. Nilüfer’deki kampüsümüzde olduğu gibi burada da her öğrencimiz, mutlaka piyano çalacak ve en az bir spor dalıyla ilgilenecek.

2007’den beri başarıyla uygulanan ve geçtiğimiz günlerde ABD’den Mükemmellik Ödülü alan ve Harvard Üniversitesi’nde bilimsel çalışmalara konu olan “Kişiye Özgü Öğretim Modeli”’ni , Bursa Modern’de de uygulayacağız. Bu program doğrultusunda öğrencilerimize , yetenekleri doğrultusunda çok yönlü eğitim vererek geleceğin liderlerini, bilim insanlarını, sanatçılarını ve sporcularını yetiştireceğiz.”dedi.

&
 
 
 

Paylaşın