Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
16 Mart 2012

Yalova Bahçeşehir Koleji'nde Çanakkale Şehitlerine Saygı

18 Mart Çanakkale ŞehitleriniAnma ve Çanakkale Zaferi'nin 97.yıldönümünü, YalovaBahçeşehir Kolejiöğrencilerinin hazırladıkları "Canlı Tablo Çalışması" ile kutlandı.

Yalova Bahçeşehir Koleji 7. sınıf öğrencileri, hazırladıkları "Canlı Tablo Çalışması"  ile, kahraman Türk askerinin Çanakkale'de verdiği mücadeleyi ve gösterdiği destansı başarıyı, canlandırdılar. Tüm öğrencilerin nefeslerini tutarak izlediği programda duygu dolu anlar yaşandı.

Türk askerinin, Türk toprağı için yaptığı mücadeleyi, "siper sahnesi", ailelerine kavuşmak özlemiyle ellerinden düşürmedikleri "mektup sahnesi" ve yaralı askerleri iyileştirmeye çalışan kadınların mücadelesini yansıtan "hastane sahnesi" ile yaşatmaya çalışan öğrenciler tüm izleyenleri o döneme götürdüler.

Yalova Bahçeşehir Koleji 7. Sınıf öğrencileri Çanakkale'nin Geçilmezliğini" şehit kanıyla yıkanmış yurt topraklarımızın kutsallığını ve bağımsızlığımızın önemini,  bir kez daha hafızalara kazıdılar.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Nejat GÜNER tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferi "Canlı Tablo Çalışması"nda öğrencilerin performansı, kostümlerin özenle seçimi ve savaş alanının görsellerle canlandırılması görülmeye değerdi.

&
 
 
 

Paylaşın