Haziran

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Haziran
 
 
29 Haziran 2012

“Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’tan Öğrencilerimize Tebrik!

FLLOEC 2012 Robotik Şampiyonasında Dünya Üçüncüsü olan Bahçeşehir Koleji Lisesi Robotik Takımımıza Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından başarılarından ötürü “tebrik mektubu” gönderildi.

FLLOEC 2012 Robotik Şampiyonası, 7-9 Haziran 2012 tarihlerinde, dünyanın dört bir tarafındaki 36 ülkeden gelen, ülkelerinin en başarılı 68 robotik takımının katılımıyla Almanya’nın Mannheim şehrinde gerçekleştirildi. Son derece çekişmeli geçen yarışmalar sonrasında Bahçeşehir Koleji Lisesi Robotik Takımı, “Robotik Proje Sunumu” kategorisinde, Dünya Üçüncüsü oldu.

Bahçeşehir Koleji Lise öğrencilerinin sergiledikleri robot tasarımı ve programlama bilgileri, yabancı dil kullanımları ve iletişim becerileri, özgüvenleri, sunum yetenekleri turnuva boyunca tüm juri üyelerinin takdirini kazandı. Bahçeşehir Koleji Lisesi Robotik Takımı yarışma sonrası etkinliklerde Türk folklorunun bir parçası olan “Aşuk ile Maşuk” gösterisi yaparak bilim alanındaki başarılarının yanı sıra sosyal alanda da ne kadar iddialı olduklarını gösterdiler.

Ülkemizi Almanya’da en iyi şekilde temsil eden Bahçeşehir Koleji Lisesi Robotik Takımımıza gösterdikleri üstün başarıdan dolayı Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından “tebrik mektubu” gönderildi. Bağış mektubunda tüm öğrencilerimizi isimleri  ile ayrı ayrı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

&
 
 
 

Paylaşın