Ağustos

 
 
30 Ağustos 2015

Bahçeşehir Koleji Burdur'dan Görkemli Açılış

Bahçeşehir Koleji Burdur’daki kampüsü 30 Ağustos Pazar günü 1500 kişilik yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Bahçeşehir Burdur Kampüsü açılış programına Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Enver Yücel Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Bahçeşehir Koleji CEO’su Devrim Karaaslanlı, Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcıları Özlem Dağ ve Ali Rıza Lüle, Burdur Valisi Sayın Hasan Kürklü, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ecz. Ali Orkun Ercengiz, protokol üyeleri, siyasi ve sivil toplum kurumu temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve velilerle birlikte gerçekleşti.

”HUZUR VE MUTLULUK İÇİNDEYİM”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Burdur Kampüsü Kurucu Müdürü Osman Çoban; ”2010 yılından başlayan uzun bir hazırlık döneminden sonra Özel Burdur Bahçeşehir Koleji’ni bir eğitim kenti olan Burdur’umuza sunmanın gururu, onuru, huzuru ve mutluluğu içindeyim. İlimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Bahçeşehir Koleji’nin fiziki yapısı hakkında davetlilere bilgi veren Genel Müdür Çoban, kolejin yapımında emeği geçen, Burdur Valisi Hasan Kürklü’ye, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e, , İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’a, Proje Mimarı Yüksek Mimar Murat Dündar’a, müteahhit firma Özey İnşaat’a ve çalışanlarına, yol arkadaşlarım dediği yeğenleri Hurşit Çetin ve Yoldaş Çetin ile anne ve babaları Emekli Öğretmen Coşkun Çetin ve Şazer Çetin’e, son olarak da öğrencilerini kendilerine emanet eden velilere teşekkür etti.

”BURDUR ÇİFTE BAYRAM YAŞIYOR”

Kurucu Müdür Çoban konuşmasının ardından sözü eğitimde küresel boyutta duayen BUEK Başkanı Sayın Enver Yücel’e bıraktı. Davetlilere saygı ve sevgiyle selamladıktan sonra konuşmalarını başlayan BUEK Başkanı Yücel; ”Bugün  30 Ağustos Zafer Bayramımız. Bizi milletçe var eden bu bayram hepimiz için kutlu ve mutlu olsun. Bugün güzel bir gün, hem zafer bayramını kutluyoruz Mehmet Akif’in topraklarında hem de ilelebet bir daha Allah bize yeni zaferler, savaşlar yaptırmaması için de böyle bir güzel kampüsün açılışında birlikteyiz. Bugün adeta Burdur çifte bayram yaşıyor” dedi. Çok mutlu olduğunu ifade eden BUEK Başkanı Yücel;  ”Burdur’a böyle bir eğitim kampüsünün kazandırılmasında emeği geçen gerek il yöneticilerine gerekse bu riske bir noktada Burdur’un en büyük yatırımını yapılmasını Çetin Ailesi’ne, başta Hurşit Çetin Bey’i kutluyorum, tebrik ediyorum” dedi.

”SORUMLULUMUZ BİR KAT DAHA ARTTI”

Projenin ne zaman biteceğini daha önceden bildiklerini, okul inşaatının henüz bitmeden ve ne zaman biteceğini henüz bilmeden Bahçeşehir Koleji’ne çocuklarını kayıt ettirdiklerini ifade eden BUEK Başkanı Yücel velilerin kendilerine güvendiklerini belirterek sorumluluklarının bir kat daha arttığını sözlerine ekledi. BUEK Başkanı Yücel konuşmasının devamında eğitim hayatındaki yerel, ulusal ve küresel tecrübelerini davetlilere aktardı. Okulu gezdiğini çok mutlu olduğunu ve beğendiğini ifade eden BUEK Başkanı Yücel; ”İnşallah üniversitenin bir parçasını da buralara getirebiliriz. Burada daha güzel şeyler yapabiliriz ve benim mantalitemde kalkınmanın stratejisi yer olarak Burdur’u görüyorum. Burdur’da zenginliğin temeli olarak eğitimden başlamış, eğitimle devam ediyor. En kısa sürede  Burdur’u dünyaya tanıtacak genç bireylerin bu okuldan yetişeceğini umut ediyorum” dedi.

”KIVANÇ İÇERİSİNDEYİM”

Açılışta konuşan Burdur Belediye Başkanı Ecz. Sayın Ali Orkun Ercengiz; ”93. yılını kutladığımız bu Zafer Bayramı’na denk gelen açılışımızın inşallah Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Biz inanarak başladık, biz Burdur’a yatırım gelmesi için gayret içerisinde olduğumuzu söyledik ve bugün ilk meyvesini alıyoruz. Ola ki bu meyve bundan sonraki üretimlerinde bir fabrika gibi insan üretecek. İnsana yatırım yaptık, sonuçlarını alacağız. Burası sazsan samansan, tozdan topraktan görülmeyen bir alandı, şimdi burada fidanlar yetişecek, bu fidanlar ağaç olacak, orman olacak, insan yetişecek, insan yetiştirecek o yüzden ayrı kıvanç içerisindeyim. Çünkü eğitime ve insana yapılan yatırımın bedeli ve karşılığı hiçbir zaman ödenmez” dedi.

” İNSAN YETİŞTİRME NOKTASI ÖNEMLİ”

Olmazsa olmazların başında eğitimin geldiğini ifade eden Burdur Valisi Sayın Hasan Kürklü; ”Eğitimli insanınız yoksa isterseniz dünyanın en zengin petrollerine sahip olun bunu kullanamadıktan sonra bunu kullanacak teknolojiyi icat edemedikten sonra ancak sınırlı olursunuz. Bu tür eğitim kurumları insan yetiştirme noktasında çok önemli. Zannediyorum en ihtiyaç duyduğumuz nokta bu; iyi ve kaliteli insan yetiştirmek. Son zamanlarda baktığımızda zaman yeni bir kuşak geliyor dolayısıyla onlara hitap edecek, onları iyi bir şekilde eğitecek, onları hak ettiği bir şekilde değerlendirecek eğitim sistemine ihtiyacımız var” dedi. Eğitimdeki son zamanlardaki kalitenin artması, okullardaki ve öğretmenlerdeki kalitenin artmasıyla önümüzdeki dönemlerde ülkemizin hak ettiği yeri alacağını vurgulayan Burdur Valisi Kürklü;  ”Bu eğitim kurumunun ilimize, bölgemize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

”KAMPÜS DAVETLİLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU”

Protokolün konuşmalarının ardından program sunucu Bahçeşehir Koleji Üst Yönetimini ve Protokol Üyelerini sahneye davet ederek toplu fotoğraf çekinildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından Burdur Bahçeşehir Koleji’nin lise binasının girişinde kurdele kesilerek açılış gerçekleşti. Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri ve davetliler Bahçeşehir Koleji Burdur Kampüsü’nü gezdi. Açılış programı kokteyl ikramıyla son buldu.

&
 
 
 

Paylaşın