Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
23 Şubat 2012

Gelenek Bozulmadı – Robotik Kupaları Yine Bahçeşehir Kolejleri’ne Gitti...

F.I.R.S.T. Lego League Robotik yarışmalarının 8.’si bu yıl Ankara’da ODTÜ’de tüm Türkiye’den 80 takımın katılımıyla 17-19 Şubat 2012 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Yarışmaların Robotik, Proje Sunumları, Teknik Yenilik ve Takım Çalışmaları dallarında Jüri ve katılımcılardan büyük övgüler alan takımlarımızdan Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi grubumuzun ‘Pis 7’li’ adlı takımı yarışmada aldığı ‘Türkiye Robotik Şampiyonası İkinciliği’ büyük kupası ile Almanya’da düzenlenecek olan ‘FLL Avrupa Açık Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı. 

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi de ‘Fusion Team’ adlı takımıyla yarışmada ‘En İlham verici Takım’ kupasını aldı.

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesinin FRC takımı da bu yıl Mart ayında ABD’de düzenlenecek olan FRC Dünya Açık Yarışmasında ülkemizi temsil etme imkânını elde etti.

Aynı çatı altında yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle ülkemizi geniş katılımların olduğu platformlarda her sene Avrupa ve Dünya çapında temsil etmek bizim için kelimelerle tarifi imkânsız bir gurur vesilesidir.

Bizlere bu güzel duyguları yaşatan öğrencilerimize, emeği geçen koçlarımız Sn. Dilek TÜZÜN, Sn. Erinç TOPDEMİR, Sn. Emine Bozkan’a, Bahçeşehir Koleji Lise öğretmenlerimize, Bahçeşehir Üniversitesi’nden Sn. Selçuk ÖZYURT başta olmak üzere tüm değerli öğretim görevlilerine, yarışma boyunca bizlere sürekli destek veren kurucumuz Sn. Semra YÜCEL hanımefendiye, Genel Müdürlüğümüze ve bizlerden maddi – manevi desteklerini esirgemeyen Uğur Dershanesi Genel Müdürlüğü ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Mart ayı sonundan itibaren sizlerle çocuklarımızın daha büyük çapta başarılarını paylaşmak en büyük dileğimizdir.

Bahçeşehirli Başarır…

&
 
 
 

Paylaşın